Krystian Bielik pokazał się z dobrej strony w pierwszym przedsezonowym sparingu Arsenalu Londyn! | PolskaPiłka24.Net

Arsene Wenger postawił na Krystian Bielika od pierwszej minuty w pierwszym przedsezonowym meczu Kanonierów, w którym londyńska ekipa zmierzyła się z ekipą Sydney FC. Mecz zakończył się zwycięstwem angielskiej drużyny 2:0.

Bielik grał jako jeden z trzech środkowych obrońców. Rozegrał dobre spotkanie. Był bliski nawet strzelenia bramki. Piłka jednak po uderzeniu z główki poszybowała nad poprzeczkę. Młody defensor zszedł z boiska w 73. minucie, a zastąpił go 19-letni Ainsley Maitland-Niles.

Młodzieżowy reprezentant Polski nie może liczyć na grę w podstawowym składzie Arsenalu. W minionym sezonie reprezentował Birmingham City. Najciekawsze jest to, że na boisku z pierwszą drużyną Arsenalu Londyn Krystian spędził tylko 3 minuty. Nie zadebiutował jeszcze w angielskiej Ekstraklasie.

Przez Arsenal, polski obrońca został ściągnięty 21 stycznia 2015 roku z ekipy aktualnych mistrzów Polski. Kanonierzy wydali na niego 2,25 miliona euro.