Krystian Bielik przeniesie się do Rotterdamu? Jest zainteresowanie! | PolskaPiłka24.Net

Krystian Bielik przeniesie się do Rotterdamu? Jest zainteresowanie!

Po tym, jak młodzieżowy reprezentant Polski znalazł się w szerokiej kadrze Arsenalu na przedsezonowe tournée po Australii i Chinach wydawało się, że w końcu dostanie szanse od Arsena Wengera na grę w pierwszej jedenastce. Jednak mimo dobrych występów w kilku grach kontrolnych trener „Kanonierów” nie widzi szans na grę Bielika w podstawowej jedenastce i chcę wysłać środkowego obrońcę na wypożyczenie. Do jakiego klubu trafi?

Według informacji podawanych przez Cezarego Kowalskiego z portalu polsatsport.pl kilka dni temu Krystian Bielik był bardzo bliski przenosin do drużyny Leeds United która ma aspirację, aby awansować do Premier League. Sprawa podobno nadal jest aktualna, jednak zbyt duże wymagania finansowe mogą być przeszkodą w tej transakcji. W grę wchodzi jeszcze inna drużyna występująca w Championship-Nottingham Forest. Z nieoficjalnych informacji wynika, że bardzo prawdopodobny w tej chwili jest także kierunek holenderski. Zainteresowanie wypożyczeniem polskiego zawodnika przejawiają kluby z Rotterdamu. Nie jest to aktualny mistrz Holandii – Feyenoord, lecz Sparta i Excelsior, czyli odpowiednio 15 i 12 drużyna poprzedniego sezonu holenderskiej Eredivisie.

Wypożyczanie młodych zawodników z najmocniejszych angielskich klubów do Holandii stało się już tradycją. Właśnie w tamtejszej lidze młodzi zawodnicy mają najlepsze warunki do rozwoju oraz regularnej gry. Eredivisie jest często przystankiem w transferze to mocniejszej ligi. Także myślę, że byłby to bardzo dobry krok Krystiana Bielika. Pobyt w Holandii mógłby zaprocentować w przyszłości grą w pierwszej jedenastce Arsenalu Londyn bądź transferem to dobrego europejskiego klubu.

 

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.