Kuba Błaszczykowski o swojej roli w polskiej piłce | PolskaPiłka24.Net

Kuba Błaszczykowski o swojej roli w polskiej piłce

Były kapitan reprezentacji Polski, obecnie piłkarz Wolfsburga – Jakub Błaszczykowski, w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty”, wypowiedział się na temat roli jaką pełni w polskiej piłce i tego jak ważnym piłkarzem jest w jej historii.

„To, że dzieci na podwórkach chcą być Błaszczykowskim, nie oznacza tego, że jestem legendą. Nie potrafię postawić się w takiej roli. My piłkarze robimy swoje – cieszę się, że mój zawód to moje hobby, zajmuję się tym, co kocham i mam z tego dobre pieniądze. Ale przecież to tylko praca, taka sama jak policjanta czy lekarza. A może nawet nie taka sama tylko dużo mniej istotna. Lekarz odpowiada za ludzkie życie, nie pokazują tego w telewizji, ale to on jest bohaterem naszej codzienności, my tylko kopiemy piłkę. A w ogóle to fajnie mają dziennikarze sportowi. Przed meczem z Serbią mogliście napisać, że się do niczego nie nadaję, a po meczu z Serbią, że jestem wspaniały. Nie ponosicie żadnej odpowiedzialności za słowa”.

31-letni Błaszczykowski, który jest jedną z ikon polskiej piłki nożnej, do tej pory w koszulce z orłem na piersi, wystąpił w 89 meczach, w których 18 razy wpisał się na listę strzelców. Kuba w drużynie narodowej gra od marca 2006 roku.

Komentarze


Share this post

Bartosz Rzemiński

Redaktor naczelny portalu Polska Piłka 24 NET.