Lech uprzedził Legię w walce o szwedzkiego gwiazdora! | PolskaPiłka24.Net

Lech uprzedził Legię w walce o szwedzkiego gwiazdora!

W niedzielny wieczór Mateusz Borek poinformował, że według jego informacji Legia dokona dużego wzmocnienia po tym jak kontrakt ze stołeczną drużyną podpisze Nicklas Barkroth. W ciągu kilku godzin jednak wiele się zmieniło. Szwedzki skrzydłowy faktycznie przejdzie do polskiego klubu, jednak nie będzie do Legia, a poznański Lech. Jeden z czołowych zawodników szwedzkiej Allsvenskan w poniedziałek powinien przejść testy medyczne i jeżeli wypadną pomyślnie zostanie nowym piłkarzem „Kolejorza”.

Poznaniacy przebili ofertą mistrzów Polski. Co ciekawe Warszawianie już zimą chcieli ściągnąć zawodnika na Łazienkowską, jednak wtedy IFK Norrköping nie był zainteresowany sprzedażą swojego skrzydłowego.

Barkroth był uważany za złote dziecko szwedzkiej piłki, chociaż nie spełnił do końca pokładanych w nim nadziei. W seniorskiej piłce zadebiutował mając 15 lat, będąc wówczas najmłodszym debiutantem w historii ligi. Od 2015 roku 6-krotnie zagrał w dorosłej reprezentacji kraju. W trwającym sezonie (Allsvenskan gra systemem wiosna-jesień) 25-latek zagrał w 22 spotkaniach, strzelając 4 bramki i zaliczając 8 asyst. Mimo, że 31 grudnia br. zawodnikowi kończy się umowa, do Poznania ma trafić już teraz. Nie wiadomo jak dużo będzie musiał zapłacić „Kolejorz”. Według transfermarktu wyceniany jest na 800 tys. euro.

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.