Lechia Gdańsk traci ważnego zawodnika! Trafił do niedawnego rywala Lecha Poznań! | PolskaPiłka24.Net

Lechia Gdańsk traci ważnego zawodnika! Trafił do niedawnego rywala Lecha Poznań!

W dniu dzisiejszym z klubem pożegnał się serbski defensywny pomocnik – Aleksandar Kovacević. 25-letni zawodnik przeniósł się do norweskiego FK Haugesund na zasadzie transferu definitywnego. Wkrótce do zespołu ma trafić jego następca.

Aleksandar Kovacević trafił do Lechii Gdańsk na początku sezonu 2015/2016. Były gracz Crveny Zvezdy Belgrad rozegrał w biało-zielonych barwach łącznie 32 mecze, strzelając 3 bramki i zaliczając jedną asystę. W ubiegłych rozgrywkach występował też w drużynie Śląska Wrocław, do której został wypożyczony. Rozegrał w ekipie prowadzonej przez Jana Urbana 16 meczów, strzelając jedną bramkę i zaliczając jedną asystę.

FK Haugesund to piąta drużyna trwającego sezonu norweskiej Eliteserien. Kibice w Polsce mogli trochę bliżej poznać ekipę prowadzoną przez Josteina Grindhauga, ponieważ Lech Poznań mierzył się z Norwegami w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Dwumecz zakończył się wynikiem 4:3 na korzyść drużyny z Wielkopolski. Kovacević podpisał ze swoim nowym klubem 3,5 roczny kontrakt.

Wobec zaistniałej sytuacji właściciele Lechii Gdańsk starają się ściągnąć reprezentanta Bułgarii Simeone Sławczewewa, który miałby zostać ponownie wypożyczony ze Sportingu Lizbona. W minionych rozgrywkach 24-letni defensywny pomocnik wystąpił w Lechii w 23 ligowych spotkaniach zaliczając trzy asysty.

foto. Maciej Gilewski/jagiellonia.pl

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.