Lothar Matthaus o sytuacji Lewandowskiego: „To duży błąd działaczy Bayernu” | PolskaPiłka24.Net

Lothar Matthaus o sytuacji Lewandowskiego: „To duży błąd działaczy Bayernu”

Legenda niemieckiej piłki oraz Bayernu Monachium – Lothar Matthaus udzielił wywiadu da „Przeglądu Sportowego”, w którym skrytykował działania mistrza Niemiec. Według niego Bawarczycy muszą mieć alternatywę na wypadek kontuzji, bądź zmęczenia Roberta Lewandowskiego.

„Bayern popełnia błąd, ponieważ nikt nie może zagwarantować Ancelottiemu, że Lewandowski będzie w stanie wystąpić w każdym spotkaniu. „Lewy” nie zamierza opuszczać ani jednej minuty. Był zły, że nie udało mu się zdobyć korony króla strzelców i będzie chciał odbić to sobie w nadchodzącym sezonie. Nigdy nie wiadomo jednak, co się wydarzy. Lewandowski nie ma żadnego zmiennika od dwóch lat. Wcześniej taką rolę pełnił Claudio Pizarro i wywiązywał się ze swoich obowiązków znakomicie, obecnie nie ma jednak żadnej alternatywy. To duży błąd działaczy Bayernu.” – Mówił Niemiec.

Mało tego stwierdził, że Robert jest najlepszą „dziewiątką” na świecie. Według niego kapitan naszej kadry został największa gwiazdą Bayernu.

„Jest bardzo szybki, świetnie wyszkolony technicznie, silny, a przy tym doskonale gra głową.” – Wymieniał atrybuty Lewego, później dodając, że drużyna mistrza Niemiec jest zależna od dwóch piłkarzy. Pierwszym jest Manuel Neauer, drugim Robert Lewandowski.

Według Matthausa Lewandowski miał bardzo duże szanse na zdobycie Złotej Piłki, ale Ronaldo przez wygranie Ligi Mistrzów już zaklepał to trofeum. „Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku po Złotą Piłkę sięgnie właśnie Lewandowski.”- dodaj.

Komentarze


Share this post

Kamil Walczak

Widz piłki krajowej jak i zagranicznej.