Liga Mistrzów: Zwycięski Zieliński. Piłkarze Napoli wsparli Milika.

Napoli's Brazilian-born midfielder Jorginho (R) scores a penalty during the UEFA Champions League Play Off first leg football match SSC Napoli vs OCG Nice, on August 16 2017 at the San Paolo Stadium. / AFP PHOTO / CARLO HERMANN (Photo credit should read CARLO HERMANN/AFP/Getty Images)

Podczas dzisiejszych, emocjonujących rozgrywek fazy grupowej Ligi Mistrzów, na boiskach nie zabrakło również Polskich zawodników. Jak sobie poradzili? Zieliński może cieszyć się ze zwycięstwa choć długo nie pograł, a Glik i Piszczek o swoich występach z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć…

AS Monaco – FC Porto – 0:3

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna Monaco, która przeprowadziła kilka ciekawych akcji w polu karnym rywali. Nic z nich jednak nie wynikło, a po 20. minutach gospodarze stracili swoją przewagę i oddali inicjatywę graczom FC Porto. Przyjezdni wykorzystali to błyskawicznie i w 31. minucie wyszli na prowadzenie po golu Vincenta Aboubakara. Po przerwie gra gospodarzy wyglądała już znacznie gorzej, co skutecznie wykorzystali piłkarze Porto umieszczając piłkę w siatce jeszcze dwukrotnie. Kamil Glik znalazł się wyjściowej jedenastce Monaco i na boisku spędził całe 90. minut. Dla Polaka nie był to jednak wybitny występ i z pewnością będzie chciał o nim jak najszybciej zapomnieć.
Bramki: 31′, 69′ Aboubakar, 89′ Layun.
Żółte kartki: 9′ Diakhaby, 33′ Fabinho, 34′ Herrera, 62′ Olivier, 66′ Pereira, 83′ Sidibe, 87′ Cassillas.
SSC Napoli – Feyenoord Rotterdam –  3:1

Od samego początku spotkania bardzo widoczna była przewaga drużyny Napoli, która błyskawicznie wyszła na prowadzenie. W 7. minucie bowiem Lorenzo Insigne przejął piłkę na połowie boiska i po znakomitej akcji indywidualnej umieścił ją w siatce strzałem z przed pola karnego. Bramkę zadedykował Arkadiuszowi Milikowi, podnosząc jego koszulkę ku trybunom. Po objęciu prowadzenia gospodarze zwolnili odrobinę tempo i gra się wyrównała. Sytuacja zmieniła się dopiero po przerwie, Napoli bowiem ponownie zaczęło dyktować warunki. W 49. minucie Dries Mertens wykorzystał błąd przyjezdnych i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza podwyższając tym samym prowadzenie swojego zespołu. Po stracie kolejnej bramki goście nie potrafili się już podnieść i ich gra wyglądała znacznie gorzej niż w pierwszej połowie. Wynik meczu ustalił w 70. minucie Jose Callejon, który wykorzystał znakomite dogranie od Mertensa i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po fatalnym meczu goście uratowali odrobinę honoru zdobywając bramkę w ostatniej minucie. Piotr Zieliński na murawie pojawił się dopiero w 70. minucie i tak naprawdę nie wiele zdążył wnieść do gry.

Bramki: 7′ Insigne, 49′ Mertens, 70′ Callejon, 90+3′ Amrabat.
Żółte kartki: 37′ Koulibaly, 47′ El Ahmadi, 54′ Berghuis, 86′ Benek.

Borussia Dortmund – Real Madryt – 1:3

Zdecydowanie najciekawsze i najbardziej emocjonujące spotkanie tego wieczoru zakończyło się bolesną porażką Borussii. Królewscy dominowali na boisku od samego początku spotkania i w 18. minucie rozpoczęli strzelanie. Carvajal podał piłkę za plecy zdezorientowanego Łukasza Piszczka wprost do Bale’a, który mocnym strzałem w okienko umieścił piłkę w bramce. Po tej akcji gra się wyrównała i kolejne minuty pierwszej połowy minęły na naprzemiennych akcjach obu drużyn. Po przerwie jednak do głosu ponownie doszedł Real Madryt, już w 49. minucie bowiem prowadzenie swojej drużyny podwyższył bezbłędny Cristiano Ronaldo. Strata kolejnej bramki podziałała na gospodarzy orzeźwiająco i na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie Aubameyang wyprzedził z piłką obronę rywali i w podobnym stylu do CR7 wpakował piłkę do siatki zdobywając tym samym bramkę kontaktową. Po tym golu mecz nabrał jeszcze większych rumieńców, Real walczył bowiem o utrzymanie prowadzenia a Borussia chociażby o wyrównanie. Sytuację wyjaśnił gwiazdor Królewskich Cristiano Ronaldo, który w 79. minucie potężnym strzałem ustalił wynik hitowego starcia na 1:3. Dla Łukasza Piszczka nie było to udane spotkanie,  w pierwszej połowie zaliczył on jednak jedną udaną i ważną interwencję.

Bramki: 18′ Bale, 49′, 79′ Ronaldo, 54′ Aubameyang.

Żółte kartki: 29′ Bale, 39′ Carvajal, 40′ Modrić, 52′ Toprak, 63′ Weigl.