Linetty perełką na rynku. Szykuje się wyprowadzka z Genui? | PolskaPiłka24.Net

Linetty perełką na rynku. Szykuje się wyprowadzka z Genui?

Kolejny zespół zarzucił swoje sieci na Karola Linettego. Młodym pomocnikiem reprezentacji Polski zainteresowała się Olympique Marsylia. 22-latek spisuje się w Sampodrii na miarę oczekiwań, a jego gra nie uchodzi bez rozgłosu pośród potencjalnych kupców.

Były zawodnik Lecha Poznań jest obserwowany przez uznane marki od bardzo długiego czasu. W przeszłości w mediach pojawiały się informacje o zainteresowaniu m.in. ze strony klubów z angielskiej Premier League, a konkretnie Manchesteru United i Tottenhamu Hotspur. Według informacji portalu „Il Secolo XIX”, który w Genui stanowi lokalne wydanie gazety „La Stampa”, Linetty był w ostatnim czasie obserwowany przez wysłanników Olympique Marsylia.

Utalentowany zawodnik ma za sobą udany sezon we Włoszech, gdzie wystąpił w 33 spotkaniach Serie A, w których zdobył 1 bramkę oraz zaliczył 4 asysty. „Kolejorz” zarobił na sprzedaży swojego wychowanka 3,2 miliony euro. Aktualnie jego wartość wzrosła i jest wyceniany na 6 milionów euro przez portal „Transfermarkt”. Według „L’Equipe” latem Marsylia może wydać kolejne 100 mln euro na wzmocnienia, więc wyłożenie takiej sumy nie byłoby dla nich dużym problemem.

Linetty ma być jeszcze obserwowany, a latem zapadnie decyzja, czy Marsylia będzie chciała go sprowadzić. Najbliższe miesiące będą bardzo istotne dla Linettego, który prawdopodobnie wystąpi z reprezentacją Polski do lat 21 na rozgrywanych w naszym kraju Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Dobry występ w tych rozgrywkach będzie miał duży wpływ i może zaważyć o ewentualnej zmianie klubu.

Komentarze


Share this post

Andrzej Winkowski

Piszę o piłce, bo lubię. Na twitterze ćwierkam pod szyldem @A_Winko