Milik chwalony przez włoskie media! | PolskaPiłka24.Net

Milik chwalony przez włoskie media!

Wczorajszy udany występ Arkadiusza Milika przeciwko zespołowi Hellas Verona znalazł uznanie we włoskim mediach. „Milik is back” piszę słynny włoski dziennik „La Gazetta dello Sport”. Polski napastnik strzelił bramkę, a jego Napoli wygrało 3:1. Wszystko wskazuję na to, że reprezentant Polski wraca powoli do formy, która prezentował przed kontuzją.

Włoskie media przypominają, że ostatnią bramkę w Serie A Milik strzelił 23 kwietnia w meczu przeciwko Sassuolo. Długi okres posuchy został przerwany i teraz może już być tylko lepiej. Polak dał sygnał trenerowi, że może na niego liczyć. W tej chwili jednak numerem jeden w drużynie prowadzonej przez Maurizio Sarriego jest Dries Mertens. Poprzedni sezon Belg miał wyśmienity, strzelił aż 34 bramki, z czego 28 w lidze. Polak miał natomiast duże problemy ze skutecznością. Po meczu eliminacyjnym z Niceą był krytykowany za zmarnowanie wyśmienitej sytuacji do strzelenia bramki. Jednak mamy nadzieję, że strzelona bramka doda mu pewności siebie i zacznie regularnie trafiać do bramki rywali.

„Polski napastnik strzelił gola po prawie czterech miesiącach przerwy, jednak trener Sarri zawsze w niego wierzył. A teraz Arek znów chce odgrywać główną rolę. Mertens został o tym powiadomiony”- komentuję bramkę Milika włoska gazeta. Poniżej można zobaczyć premierowe trafienie Polaka.

Włoski dziennik wspomniał też o tym, że był to pierwszy mecz Milika w podstawowym składzie od 2 października 2016 roku. Kilka dni później polski napastnik nabawił się bardzo groźnej kontuzji w meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Dania.

„Ale ten koszmar już za nim. W lecie Polak nie miał żadnych problemów. Trenował dużo i dobrze. Doniesienia z rynku transferowego mu nie przeszkadzały. Arek miał w głowie tylko jeden cel, powrót do pierwszego składu. W czasie przygotowań strzelił siedem goli, tyle samo, co Mertens. W sezonie jest teraz 1:1″-informują La Gazetta dello Sport.