MME: Polacy poznali swoich rywali! | PolskaPiłka24.Net

MME: Polacy poznali swoich rywali!

W czwartkowe popołudnie na stadionie Cracovii rozlosowano grupy zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017, które będą rozgrywać się w Polsce. Podopieczni Marcina Dorny latem przyszłego roku w fazie grupowej zagrają ze Szwedami, Słowacją oraz Anglią

To trudna grupa dla „Biało-Czerwonych”. Szwedzi są aktualnymi obrońcami trofeum, w eliminacjach nie przegrali żadnego spotkania. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że w kadrze młodzieżowej reprezentacji Szwecji gra Paweł Cibicki, zawodnik mający polskie korzenie, ale który ostatecznie wybrał grę dla zespołu zza Morza Bałtyckiego.

Anglicy również nie przegrali żadnego spotkania podczas eliminacji, a dodatkowo podczas wszystkich pojedynków eliminacyjnych stracili zaledwie 3 bramki. W przeszłości już dwukrotnie wygrywali turnieje do lat 21.

Dla Słowaków to drugi występ na turnieju Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Kadrę tę prowadzi dobrze znany polskim kibicom były trener Zagłębia Lubin, Pavel Hapal.

Turniej będzie się odbywał w Polsce między 16, a 30 czerwca 2017. Mistrzostwa będą rozgrywane na 6 stadionach: na stadionie Arki Gdynia, Motoru Lublin, Zawiszy Bydgoszcz, Korony Kielce, GKS’u Tychy i Cracovii (gdzie odbędzie się finał). Polacy w fazie grupowej zagrają w Kielcach i Lublinie.

Polacy rozgrywki zainaugurują w piątek 16 czerwca o 2045 meczem ze Słowacją w Lublinie. 3 dni później również w Lublinie zagrają ze Szwedami. „Biało-Czerwoni” fazę grupową zakończą 22 czerwca o 20.45 meczem z Anglią w Kielcach

Poniżej prezentujemy wszystkie grupy:

mme2017

Michał Szumański

Komentarze


Share this post