Najlepsza XI rundy jesiennej Lotto Ekstraklasy | PolskaPiłka24.Net

Najlepsza XI rundy jesiennej Lotto Ekstraklasy

Za nami runda jesienna Lotto Ekstraklasy, po wnikliwej analizie nasza redakcja specjalnie dla was przygotowała zestawienie zawodników, którzy najlepiej spisywali się na boisku. Zobaczcie sami kto naszym zdaniem zasłużył na wyróżnienie…

Matus Putnocky (Lech Poznań)

Putnocky w ostatnich tygodniach zaliczył kilka fenomenalnych interwencji i ratował swój zespół przed stratą punktów. 32-latek jest obecnie jednym z najmocniejszych punktów poznańskiej lokomotywy. W minionej rundzie wpuścił zaledwie 19 goli to najlepszy wynik spośród wszystkich bramkarzy Lotto Ekstraklasy.

Piotr Tomasik (Jagiellonia Białystok)

Tomasik to jedna z najsilniejszych postaci w defensywie obecnego lidera Lotto Ekstraklasy. Doskonale spisywał się jednak nie tylko w obronie ale też w akcjach ofensywnych dzięki czemu zaliczył 7 asyst.

Paulus Arajuuri (Lech Poznań)

Obrońca był filarem drużyny i rządził całą defensywą Kolejorza. Fiński zawodnik dla wielu rywali był nie do przejścia i wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą gola. W 12 rozegranych w tym sezonie spotkaniach zdobył też 2 bramki.

Ivan Runje (Jagiellonia Białystok)

Do Białystoku trafił latem i szybko stał się ostoją linii obrony zespołu Michała Probierza. Zawodnik pokazał duże umiejętności i zaliczył bardzo udaną jesień przez co zwrócił też na siebie uwagę innych klubów. Jagiellonia bez niego mogłaby sporo stracić.

Damian Dąbrowski (Cracovia)

Jeden z najlepszych piłkarzy Cracovii, który rządzi w środku pola. Solidna gra 24-letniego pomocnika sprawiła, że dostrzegł go również selekcjoner Adam Nawałka i powołał do drużyny narodowej.

Dominik Furman (Wisła Płock)

Największa gwiazda zespołu z Płocka, jak tylko pojawi się na boisku ich gra wygląda zupełnie inaczej. Cały czas napędza akcje swojej drużyny, sam również potrafi stworzyć zagrożenie w polu karnym rywali. W tym sezonie zdobył trzy bramki i zaliczył cztery asysty.

Darko Jevtić (Lech Poznań)

Niekwestionowana gwiazda ofensywy Lecha Poznań, sam potrafi ograć kilku zawodników i stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Spośród wszystkich graczy ekstraklasy wyróżnia go szybkość i przede wszystkim fenomenalna technika.

Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok)

Jak tylko pojawi się na murawie gra jego drużyny wygląda znacznie lepiej. Można powiedzieć, że Jagiellonia jest obecnie liderem ekstraklasy głównie dzięki niemu, bowiem Vassiljev w tym sezonie zdobył już 10 goli i dołożył do tego 9 asyst.

Vadis Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa)

Szybko stał się jednym z najlepszych zawodników naszej ligi. Prezentuje bardzo wysoki poziom umiejętności, który potrafi wykorzystać zarówno w meczach ekstraklasy jak i Ligi Mistrzów. Legia bez niego na boisku wiele traci. 

Miroslav Radović (Legia Warszawa)

Radović wielokrotnie udowodnił, że mało który piłkarz naszej ligi dorównuje mu umiejętnościami. W tym sezonie zdobył już 7 goli i zaliczył 8 asyst, te fenomenalne statystyki sprawiły, że znalazł się w naszym zestawieniu.

Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)

Największa gwiazda Legii i jednocześnie najlepszy napastnik całej Lotto Ekstraklasy. W tym sezonie zdobył dla stołecznego klubu już 13 bramek i dzięki temu drużyna wiele razy mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Wojskowym z pewnością będzie go bardzo brakowało.

Komentarze


Share this post