Napoli zwycięża, genialny gol Zielińskiego. | PolskaPiłka24.Net

Napoli zwycięża, genialny gol Zielińskiego.

Mecz 1/8 finału Coppa Italia,  Napoli – Spezia zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1, jedną bramkę zdobył Piotr Zieliński.

Strzelanie rozpoczął już w 3. minucie reprezentant Polski, który w stylu Leo Messiego pokonał dłuższy dystans z piłką przy nodze i pewnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza (bramkę możecie zobaczyć TUTAJ). Wyrównanie przyszło 10 minut przed końcem pierwszej połowy, Antonio Piccolo kopnął piłkę w światło bramki, ale pechowo głową interweniował Raul Albiol, który uniemożliwił skuteczną interwencję swojemu golkiperowi i wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Ponowne prowadzenie dla ekipy z Neapolu dał Emanuele Giaccherini, który mocnym strzałem z półwoleja po dośrodkowaniu kolegi pewnie pokonał bramkarza gości, a po niespełna dwóch minutach mieliśmy na tablicy wyników 3:1, a na listę strzelców wpisał się Manolo Gabbiadini.

Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut i poza bramką zanotował 92,7% skuteczności podań. Przeciwnikiem Napoli w dalszej fazie rozgrywek będzie zwycięzca pojedynku ACF Fioretnina – Chievo Werona.

Składy:

Napoli: Rafael – Christian Maggio, Raul Albiol, Nikola Maksimović, Ivan Strinić (78′ Elseid Hysaj) – Marko Rog, Amadou Diawara, Piotr Zieliński – Emanuele Giaccherini, Manolo Gabbiadini (80′ Leonardo Pavoletti), Lorenzo Insigne (61′ Jose Callejon)

Spezia: Leandro Chichizola – Nahuel Valentini, Claudio Terzi, Pietro Ceccaroni (66′ Nico Pulzetti) – Filippo De Col, Alessandro Deiola, Giulio Maggiore, Francesco Migliore – Antonio Picollo (67′ Pablo Granoche), Jaime Baez Stabile (73′ Giuseppe Mastinu), Alessandro Piu.