Napoli zwycięża po wielkich męczarniach. Bramka Zielińskiego! | PolskaPiłka24.Net

Napoli zwycięża po wielkich męczarniach. Bramka Zielińskiego!

W meczu 3 kolejki Serie A Bologna podejmowała na własnym stadionie drużynę Napoli. Po wyrównanym spotkaniu lepsi okazali się podopieczni Maurizio Sarriego i ostatecznie zwyciężyli 3:0 (0:0). Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Przed meczem murowanym kandydatem do zwycięstwa była oczywiście drużyna spod Wezuwiusza, biorąc pod uwagę przede wszystkim poprzedni mecz obu drużyn na stadionie Stadio Renato Dall’Ara, który zakończył się zwycięstwem Napoli aż 7:1! Jednak w dniu dzisiejszym obraz gry był zgoła inny. Drużyna Bologni wyszła na boisko bardzo zmotywowana i za wszelką cenę chciała zrewanżować się za tamtą przykrą porażkę. W pierwszej połowie to drużyna prowadzona przez Roberto Donadoniego była bliższa objęcia prowadzenia, Najpierw w 11 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Verdi, jednak fantastycznie interweniował Pepe Reina i sparował piłkę na poprzeczkę. W 19 minucie udało się nawet strzelić bramkę, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Napoli w pierwszej połowie oddało ledwie dwa strzały, które nie mogły zagrozić bramce strzeżonej przez Angelo da Costę.

Druga połowa to nadal męczarnie Napoli i bardzo ambitna gra Bologni. W 60 min kolejną szansę do strzelenia bramki mieli gospodarze, jednak w porę interweniująca obrona Napoli zapobiegła stracie bramki. W 61 minucie na placu gry pojawił się reprezentant Polski-Piotr Zieliński, który zastąpił bezproduktywnego w tym meczu Marka Hamsika. I wtedy nadeszła 66 minuta spotkania. Fenomenalne dośrodkowanie Lorenzo Insignie i piłkę do siatki pakuję Jose Callejon. Od tego momentu wszystko się posypało w ekipie Bologni, efektem czego były jeszcze dwie stracone bramki. Najpierw w 83 minucie po fatalnym błędzie obrony piłkę do siatki skierował Dries Mertens, a następnie Piotr Zieliński w 88 minucie wykończył fantastyczną koronkową akcję kolegów z drużyny.

Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że piłka nożna jest bardzo niesprawiedliwa. Drużynie Bologni należała się chociaż bramka, a do 66 minuty nawet coś więcej… Jednak wielkie drużyny mają to do siebie, że potrafią wygrywać mecze, w których się nie układa. Występ Pitra Zielińskiego trzeba uznać za dobry. Dostał pół godziny, praktycznie wszystkie jego podania były celne, oddał dwa strzały i strzelił bramkę. Czego chcieć więcej? Oby tak dalej! Niestety ani minuty w tym spotkaniu nie dostał od Maurizio Sarriego nasz drugi reprezentant-Arkadiusz Milik. Po trzech kolejkach Napoli ma na koncie komplet punktów i tylko gorszym bilansem bramkowym ustępuje Juventusowi.