Niesamowity mecz w Lipsku. Remisy Borussii i Wolfsburga

Kibice którzy zdecydowali się na obejrzenie zmagań w niemieckiej Bundeslidze, nie mogli narzekać na brak emocji. W 9 spotkaniach tych rozgrywek padło aż 36 bramek (średnio 4 na mecz), z czego 9 z nich padło w Lipsku.

Najwięcej emocji wzbudzał mecz pomiędzy nowym-starym mistrzem Niemiec czyli Bayernem Monachium, który pojechał na mecz do beniaminka i nowego wicemistrza kraju, RB Lipsk. Emocji i zwrotów akcji było tyle w tym pojedynku, że nie jestem mecz można by nim obdzielić. Spotkanie było prowadzone na wysokim poziomie, a kibice mogli liczyć na bramki od niemal pierwszej minuty aż do ostatnich sekund. To co jest dla nas istotne, to fakt, iż dwie kolejne bramki dołożył Robert Lewandowski. Polski snajper najpierw pewnie wykorzystał rzut karny w 17 minucie doprowadzając do remisu 1-1. Następnie w 84 minucie przywrócił wiarę Bayernowi na korzystny wynik trafiając do siatki na 4-3 dla RB Lipsk. Po trafieniu „Lewego” Bawarczycy za sprawą Alaby oraz Robbena odpowiednio w 1 i 5 minucie doliczonego czasu gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść

RB Lipsk 4 – 5 Bayern Monachium

Robert Lewandowski – pełne spotkanie, dwie bramki

Borussia Dortmund jedynie zremisowała spotkanie wyjazdowe z FC Augsburgiem 1-1.  Co ciekawe to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie po trafieniu Alfreda Finnbogassona. Kilka chwil później wynik rywalizacji wyrównał Pierre-Emerick Aubameyang. Mimo zwycięstwa Hoffenheim Borussia utrzymała miejsce na podium Bundesligi, mimo że podopieczni Thomasa Tuchela mają tyle samo punktów co i zespół Eugena Polanskiego. Łukasz Piszczek zagrał pełne spotkanie.

Augsburg 1 – 1 Borussia Dortmund

Łukasz Piszczek – pełne spotkanie

Tak jak wspomnieliśmy wyżej TSG Hoffenheim wygrało na wyjeździe z Werderem Brema aż 5-3. Popularne „Wieśniaki” mimo zdobycia kompletu punktów dalej są na 4 miejscu w tabeli Bundesligi. Były reprezentant Polski, Eugen Polański całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Werder Brema 3 – 5 Hoffenheim

Eugen Polanski – cały mecz na ławce rezerowych.

Spotkanie VfL Wolfsburg z Borussią Mönchengladbach zostało przerwane w 75 minucie meczu z powodu silnych opadów deszczu oraz burzy. Na kwadrans przed końcem meczu był wynik 1-1.  Najpierw dla gości trafił Vestergaard, a po ok. godzinie meczu Wolfsburg wyrównał za sprawą Mario Gomeza. Kuba Błaszczykowski nie pojawił się na boisku

VfL Wolfsburg 1 – 1 Borussia Mönchengladbach