Nigeryjczyk zastąpi Nemanję Nikolicia | PolskaPiłka24.Net
daniel-chima-chukwu

Nigeryjczyk zastąpi Nemanję Nikolicia

Wyjątkowo gorący dzień przy Łazienkowskiej 3 pod względem transferowym. Najpierw Bogusław Leśnodorski ogłosił inicjały nowego zawodnika Legii, którym został Artur Jędrzejczyk, a kilka godzin później Krzysztof Stanowski na portalu „weszło.com” poinformował, że następcą Nemanji Nikolicia w ataku „Wojskowych” ma być Daniel Chima Chukwu.

Nigeryjczyk ma przylecieć do Warszawy 4 stycznia i zgodnie z informacjami red. Stanowskiego będzie jednym z dwóch napastników jakich ściągnie Legia w tym okienku transferowym.

Daniel Chima Chukwu ma 25 lat i pochodzi z Nigerii. Tak jak napisaliśmy wyżej jest środkowym napastnikiem. Jest dosyć wysokim zawodnikiem, ma 180 cm wzrostu.

Chima Chukwu w przeszłości grał przeciwko Mistrzom Polski. W latach 2010-2015 grał w norweskim Molde FK. Latem 2013 zagrał w dwumeczu z Legią w ramach 3 rundy kw. do Champions League. Nigeryjczyk bardzo dobrze zaprezentował się w tym dwumeczu, co i rusz wywołując duży niepokój w defensywie Legii. Dla Molde w ciągu ostatnich 5 lat zagrał w 145 meczach, strzelając 44 bramki i zaliczając 21 asyst. W tym własnie zespołem osiągał największe sukcesy. Z Molde był 3-krotnym mistrzem Norwegii i dwa razy zdobył Puchar Norwegii

Od stycznia 2015 występuje w chińskim Shanghai Shenxin, do którego trafił za 1,2 miliona euro. W sezonie 2016 (liga chińska gra systemem wiosna-jesień) zagrał w 23 spotkaniach (1851 minut na boisku), gdzie strzelił 11 bramek (bramka średnio co 168 minut), zaliczył 4 asysty. Dodatkowo 6 razy został ukarany żółtą kartką, a w meczu przeciwko Zhejiang Yigent wyleciał z boiska już w 18 minucie za bezpośrednią czerwoną kartkę.

Chima Chukwu zadebiutował w reprezentacji. 11 stycznia 2015 roku zagrał 90 minut w meczu towarzyskim przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej. Nigeria uległa 0-1.

Portal transfermarkt.pl wycenia go na 700 tysięcy euro. Zawodnik trafi na Łazienkowską za darmo, bowiem za miesiąc kończy mu się kontrakt z chińskim klubem.