Oficjalnie: Mihai Radut nowym piłkarzem Kolejorza | PolskaPiłka24.Net

Oficjalnie: Mihai Radut nowym piłkarzem Kolejorza

W środę Mihai Radut został oficjalnie nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Klub związał się z 26-letnim pomocnikiem z Rumunii półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia go na kolejne trzy lata.

Nowy piłkarz Kolejorza jest nominalnym lewoskrzydłowym, ale może też grać na środku lub na prawej stronie pomocy, o miejsce w zespole będzie więc rywalizował między innymi z Szymonem Pawłowskim. Ostatnią drużyną Raduta jest Hatta Club ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wcześniej piłkarz występował też w takich zespołach jak Panduria Targu Jiu czy Steaua Bukareszt. Łącznie w tych klubach rozegrał 150 spotkań w których strzelił 14 goli i zaliczył 18 asyst. Piłkarz ma też za sobą występy w reprezentacji.

Sam zawodnik jest bardzo zadowolony ze swojego nowego kontraktu i zamierza ciężko pracować aby udowodnić, że zasługuje na miejsce w wyjściowej jedenastce Kolejorza – Jestem szczęśliwy mam za sobą trudny dzień pełen testów medycznych. Wszystko jednak wyglądało bardzo profesjonalnie, z czego jestem bardzo zadowolony. Mam kontrakt na sześć miesięcy i teraz muszę udowodnić swoją przydatność dla drużyny. Mam nadzieję że szybko się zaaklimatyzuję i pomogę drużynie w osiąganiu dobrych wyników – powiedział po podpisaniu umowy.

Mihai Radut jest pierwszym nabytkiem Kolejorza w obecnym okienku transferowym. Z drużyną po raz pierwszy spotka się w poniedziałek, kiedy to Lechci rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej.

04.01.2017, Poznan, Inez Stadion Podpisanie kontraktu i sesja Mihai Radut Fot. Adam Ciereszko Na zdjeciu: Karol Klimczak, Mihai Radut

fot.Adam Ciereszko/lechpoznan.pl

Komentarze
Share this post