OFICJALNIE: Volodymyr Kostevych nowym piłkarzem Kolejorza! | PolskaPiłka24.Net

OFICJALNIE: Volodymyr Kostevych nowym piłkarzem Kolejorza!

Volodymyr Kostevych został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. W środę 24-letni obrońca podpisał czteroletni kontrakt z poznańskim klubem.

Kostevych jest wychowankiem UFK Lwów, a ostatnie sześć lat spędził w drużynie Karpat. W barwach tego klubu rozegrał 93 spotkania, w których udało mu się zdobyć pięć bramek. Wystąpił też w siedmiu meczach młodzieżowej reprezentacji Ukrainy.

Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania kontraktu. Dla mnie przejście do Lecha to okazja do podniesienia swoich umiejętności. Chcę grać o trofea, a wiem że w tym klubie jest to możliwe – powiedział Kostevych. – Staram się grać jak nowoczesny skrajny obrońca. Często włączam się do gry ofensywnej, lubię zagrywać piłkę w pole karne. Najważniejsze dla mnie jest dobro drużyny – dodał nowy obrońca Lecha.

Wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski jest bardzo zadowolony z faktu, że od teraz na lewej stronie obrony ma do dyspozycji dwóch równorzędnych zawodników. – Chcieliśmy mieć w zespole ofensywnie grającego lewego obrońcę. Liczymy na to, że spełni on nasze oczekiwania. Dzięki temu transferowi na każdej pozycji mamy mocną rywalizację. Do zespołu dołączyło też dwóch młodych zawodników, czyli Puchacz i Tomczyk. Oni też mają od kogo się uczyć. Teraz czekamy na obóz, sparingi i nie możemy doczekać się startu rozgrywek – powiedział.

24-latek jest drugim zawodnikiem, którego Lech sprowadził w zimowym oknie transferowym. Kilka dni temu kontrakt z poznańskim klubem podpisał również Mihai Radut. – To czy przeprowadzimy kolejne transfery jest uzależnione od tego czy ktoś od nas odejdzie. Kadra naszego zespołu jest dobrze obsadzona, mamy na każdej pozycji rywalizację. Dopiero transfery wychodzące dają nam pole manewru. Okno transferowe jest krótkie i dynamiczne, ale cały czas trwa. Jesteśmy przygotowani na to co się może wydarzyć – przyznał wiceprezes Rutkowski.

W środę Kostevych wziął już udział w treningu pierwszej drużyny Kolejorza.

Źródło: Lech Poznań / lechpoznan.pl / fot. Adam Ciereszko

Komentarze
Share this post