Olimpique Lyon rozgromił Nantes | PolskaPiłka24.Net
Rybus

Olimpique Lyon rozgromił Nantes

W środowym spotkaniu Olympique Lyon rozgromiło na wyjeździe FC Nantes 6:0. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Mariusz Stępiński i Maciej Rybus.

Początek meczu był dość spokojny i gra toczyła się w środku pola. W 10. minucie doskonałą okazję wypracowali sobie gospodarze i dosłownie zakotłowało się w polu karnym „Les Gones”, strzał z ostrego konta oddał Thomsen, zabrakło mu jednak dokładności. Niewykorzystane sytuacje lubią się mieścić i w 16. minucie to goście wyszli na prowadzenie po golu Corientina Tolisso. Po objęciu prowadzenia drużyna złapała wiatr w żagle i cały czas konsekwentnie atakowała bramkę gospodarzy. W 32. minucie powinno być 2:0 po akcji Rybusa, Lacazette odegrał piłkę w polu karnym do Ghezzala a ten uderzył w poprzeczkę. W 38. minucie za faul Vizcarrondo sędzia podyktował rzut karny dla Olympique. Do jedenastki podszedł Alexandre Lacazette i pewnie ją wykorzystał, precyzyjnym płaskim strzałem. Goście poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą zdobyli kolejną bramkę, tym razem na listę strzelców wpisał się Maxime Gonalons, który wykorzystał błąd bramkarza i ustalił wynik pierwszy połowy na 3:0.

Po przerwie nic się nie zmieniło, goście nadal przeważali i w 60. minucie Mouctar Diakhaby podwyższył jeszcze prowadzenie swojego zespołu. Gospodarze natomiast nie mieli w ogóle pomysłu na grę i nie potrafili stworzyć sobie nawet dogodnej sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej. W 75. minucie Mouctar Dickhaby całkowicie pogrążył drużynę Mariusza Stepińskiego i zdobył kolejną bramkę dla swojej drużyny. Wydawało się że wynik spotkania już się nie zmieni jednak gościom wciąż było mało i w 81. minucie Nabil Fekir strzałem z ostrego konta ustalił wynik spotkania na 6:0.