Pich wraca do Śląska! | PolskaPiłka24.Net

Pich wraca do Śląska!

Po nieudanej przygodzie z Kaiserlauten słowacki pomocnik wraca „na stare śmieci”. Według „Gazety Wrocławskiej” Słowak w poniedziałek doszedł do wstępnego porozumienia z WKS-em, ale zarząd czeka teraz, aż umowę zaakceptuje rada nadzorcza.

W niemieckiej drużynie przez półtora roku Robert Pich spędził tylko 268 minut na boiskach 2 Bundesligi, ale 1/3 tego okresu zawodnik był wypożyczony do Śląska. Pomocnik rozwiązał kontrakt z zespołem z zaplecza Bundesligi i skierował się do Wrocławia. – „Mogę tylko poinformować, że istnieje możliwość dołączenia do drużyny Śląska jeszcze na obozie w Trzebnicy” – stwierdził w poniedziałek wieczorem sam zawodnik. Według informacji „Przeglądu Sportowego” Pich uzgodnił warunki półtorarocznego kontraktu (nieoficjalnie, zawodnik ma zarabiać około 100 tys. euro rocznie) i w czwartek ma zostać przedstawiony na konferencji prasowej.

Klub na razie nie komentuje sprawy. Wiadomo, że Śląsk jest również zainteresowany usługami Piotra Ćwielonga, który rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów. Jednak transfer Picha może zamknąć furtkę dla „Pepe”, ponieważ teraz najważniejsi dla Śląska nie są skrzydłowi, lecz środkowi pomocnicy. – „Priorytetowo traktujemy pozyskanie defensywnego pomocnika, a najlepiej dwóch. Wiemy, że kibice chcieliby szybkich efektów negocjacji, ale cierpliwości. To nie są łatwe rozmowy” – traktuje dyrektor sportowy Adam Matysek.

Komentarze


Share this post

Andrzej Winkowski

Piszę o piłce, bo lubię. Na twitterze ćwierkam pod szyldem @A_Winko