Piękny sen Grosickiego zakończony. Hull spada z Premier League | PolskaPiłka24.Net

Piękny sen Grosickiego zakończony. Hull spada z Premier League

Hull City, w którego składzie jest Kamil Grosicki spada do Championship.  Tygrysy przegrały pojedynek z Crystal Palace w 37. Kolejce Premier League i oficjalnie żegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową w Anglii. Do Sunderlandu oraz Middlesbrough dołącza zespół Kamila Grosickiego.

Po ostatniej porażce z Sunderlandem, sytuacja podopiecznych Mario Silvy była bardzo trudna. 2 mecze do zakończenia sezonu i jeden punkt straty do Swansea. Łabędzie nie miały zamiaru ułatwiać zadania Tygrysom oraz spadać z Premier League. Łukasz Fabiański i spółka w sobotę pokonali zdegradowany już Sunderland 2:0 i dzięki temu powiększyli przewagę nad Tygrysami do 4 punktów. Tygrysy musiały wygrać z Crystal Palace, aby ostatnia kolejka była emocjonująca i w przypadku obu tych zespołów warta zaangażowania.

Niestety Hull City nie podołało zadaniu. Gospodarze z Londynu szybko objęli prowadzenie po błędzie Ranocchii i spokojnie kontrolowali grę, nie dając okazji gościom do odrobienia strat. Bramka Benteke strzelona z główki dobiła zawodników Marco Silvy. Ich sytuacja z bardzo trudnej zrobiła się tragiczna. Niestety, w pierwszej połowie spotkania swoje 3 grosze dorzucił sędzia tego spotkania Martin Atkinson. Kamil Grosicki dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, a stojący w murze Jason Puncheon umyślnie zagrał piłkę ręką. To powinna być jedenastka dla Hull. Arbiter tego spotkania stał kilka metrów od tego zdarzenia, lecz wskazał jedynie na rzut rożny.

W drugiej połowie Grosicki i spółka nie zdołali odmienić losów spotkania oraz swojej sytuacji w tabeli. Pomimo fantastycznej walki, zaangażowania oraz starania, nie udało się uchronić przed najgorszym co może być w karierze piłkarza – spadkiem z ligi. Hulk City uległo na wyjeździe aż 0-4. Nie wiadomo jeszcze czy obecny szkoleniowiec reprezentanta Polski utrzyma swoją posadę, lecz TurboGrosik może swobodnie szukać nowego pracodawcy.

To jest właśnie ten plus, który wynegocjował sobie Polak w kontrakcie. Jednym z zapisów była klauzula, która mówiła, że w razie spadku, Polak może bez żadnych problemów odejść z klubu z KcOM Stadium. Ciekawe jakie barwy klubowe ubierze na siebie Kamil Grosicki w przyszłym sezonie.

Może pozostanie w Hull i postara się o powrót do Premier League? Tego dowiemy się już latem.

Komentarze


Share this post

Grzegorz Gawin

Młody i zafascynowany futbolem. Miłośnik ligi angielskiej i Manchesteru United. Najlepszy - jak Paweł Zarzeczny :D