PILNE: Jacek Magiera zwolniony z Legii! | PolskaPiłka24.Net

PILNE: Jacek Magiera zwolniony z Legii!

Tego się chyba nikt nie spodziewał, mimo słabych wyników Legii na początku nowego sezonu. Dariusz Mioduski wyciąga kolejne konsekwencje po odpadnięciu w kiepskim stylu z europejskich pucharów. Po zamrożeniu tzw. „wejściówek” i rezygnacji z hotelu DoubleTree, gdzie Legioniści jeździli na przedmeczowe zgrupowania, dzisiaj kolejna dużo ważniejsza wiadomość dla drużyny. Z funkcji trenera pierwszego zespołu został zwolniony Jacek Magiera.

Zmiany dotyczą nie tylko stanowiska pierwszego trenera. Oprócz Magiery z zespołem pożegnał się dyr. sportowy, Michał Żewłakow, asystent trenera, Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego, Sebastian Krzepota.

„Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje” – powiedział w rozmowie z Legia.com, Dariusz Mioduski, Prezes Legii.

„Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza”.  – zakończył Mioduski.

Kończy się tym samym roczna przygoda Jacka Magiery na stanowisku pierwszego szkoleniowca Legii Warszawa. W tym czasie poprowadził zespół w 5 spotkaniach Ligi Mistrzów oraz zdobył mistrzostwo Polski.

Jeszcze dziś w godzinach popołudniowych ma zostać ogłoszone nazwisko następcy. Niewykluczone, że następnym trenerem Legii będzie trener z zagranicy. Według niektórych plotek mówi się o powrocie Henninga Berga, który odszedł po sezonie z węgierskiego Videotonu, a ostatnio był widziany w Gdańsku. Wtedy jednak sądzono, że zastąpi Piotra Nowaka. Jeżeli do tego dodamy pozytywne i ciepłe relacje między Bergiem, a Mioduskim, wydaje się, że jest to całkiem prawdopodobna kandydatura.

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.