Christian Pasquato, piłkarz Juventusu Turyn blisko Legii Warszawa! | PolskaPiłka24.Net

Christian Pasquato, piłkarz Juventusu Turyn blisko Legii Warszawa!

To może być prawdziwy hit trwającego w Polsce okienka transferowego. Mistrzowie Polski przez cały czerwiec byli bardzo powściągliwi z jakimikolwiek zakupami piłkarzy. Kiedy większość klubów miało na swoim koncie po kilka przeprowadzonych transferów i tym samym kadry już niemal skompletowane, to Legioniści dopiero zaczynali szaleć na rynku. Najpierw na Łazienkowską trafili Moneta z Mączyńskim, następnie Hildeberto, a przed kilkoma dniami kontrakt podpisał Armando Sadiku. Jak się okazuje to nie było ostatnie słowo Dariusza Mioduskiego podczas trwającego okienka. Kolejnym piłkarzem mającym zasilić ekipę Jacka Magiery jest piłkarz Juventusu Turyn, a ostatnio wypożyczony do Krylji Sowietow Christian Pasquato.

Takie sensacyjne informacje podał włoski dziennikarz specjalizujący się w doniesieniach z tamtejszego rynku transferowego, Gianluca Di Marzio. Aktualnie prowadzone są bardzo zaawansowane negocjacje, a jego zdaniem transakcja ma zostać sfinalizowana na początku najbliższego tygodnia. Póki co, nieznane są żadne szczegóły dotyczące tego zakupu mistrzów Polski.

Christian Pasquato ma 27 lat i jest wychowankiem Juventusu Turyn. W pierwszym zespole udało mu się zadebiutować 11 maja 2008 roku w meczu Serie A przeciwko Catanii Calcio, który „Stara Dama” zremisowała 1-1. Na tym zakończyła się przygoda Włocha z zespołem z Turynu, później kilkukrotnie zasiadała na ławce rezerwowych drużyny, ale na boisko w koszulce „Juve” już nie wybiegł. Od kilku lat jest wypożyczany do kolejnych klubów, grał w Torino, Udinese, Bologni, Pescarze, Livorno, a ostatni sezon spędził w Krylji Sowietow. W Rosji grając na pozycji cofniętego napastnika zagrał w łącznie 28 spotkaniach (1876 minut spędzonych na boisku) strzelił 5 bramek i zaliczył 8 asyst. Takie statystyki nie wystarczyły, aby zespół utrzymał się w rosyjskiej Premier Lidze, przez co w rozpoczynającym się sezonie drużyna zagra w II lidze. Piłkarz urodzony w Padwie przez portal transfermarkt.pl wyceniany jest na 1,8 miliona euro.

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.