PILNE! Romeo Jozak nowym trenerem Legii Warszawa! | PolskaPiłka24.Net

PILNE! Romeo Jozak nowym trenerem Legii Warszawa!

Dzisiaj rano została ogłoszona decyzja o zwolnieniu Jacka Magiery z funkcji trenera Legii Warszawa (więcej na ten temat przeczytacie w TYM miejscu). Od razu po przekazaniu tej informacji ruszyła lawina spekulacji, kto poprowadzi mistrzów Polski w kolejnych spotkaniach. Karuzela trenerska ruszyła. Mówiło się o Paolo Bento, o Henningu Bergu, generalnie opcja zagraniczna. Krzysztof Stanowski na Twitterze podał, że nowym trenerem „Wojskowych” ma zostać Romeo Jozak. Dzisiaj o godzinie 15.30 ma zostać zaprezentowany na oficjalnej konferencji prasowej.

Co może być problemem dla mistrzów Polski, to niebyt duże doświadczenie na stanowisku trenera pierwszego zespołu. W przeszłości Jozak trenował jedynie zespoły juniorskie i młodzieżowe reprezentacji Chorwacji, a także pracował w klubach amerykańskich, kanadyjskich i australijskich. Jednak przez ostatnie lata mało czasu spędzał na murawie, a więcej w gabinetach zarządu. Był on. m.in. dyrektorem sportowym oraz szefem akademii Dinama Zagreb, dyrektorem technicznym reprezentacji Chorwacji. W ostatnim czasie Jozak współpracował z UEFA w komitecie rozwoju i techniki.

Jego kandydatura jest zatem obarczona dużym znakiem zapytania, jak poradzi sobie na nowym stanowisku. Wraz z Jozakiem do Warszawy przyszli Dean Klafurić, który zastąpi na stanowisku dyr. sportowego Michała Żewłakowa, oraz Ivan Kepcija, który będzie odpowiadał za akademię Legii.

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.