PILNE! Znamy rywala Legii w walce o Ligę Mistrzów! | PolskaPiłka24.Net

PILNE! Znamy rywala Legii w walce o Ligę Mistrzów!

Legia Warszawa poznała rywala w walce o Ligę Mistrzów! Mistrzowie Polski w II rundzie kwalifikacji do Champions League zagrają z IFK Mariehamn.

IFK Mariehamn jest to mistrz Finlandii. Zadebiutował w najwyższej lidze dopiero w 2005 roku (liga fińska gra systemem wiosna/jesień) i do tej pory był to raczej zespół środka tabeli. Dopiero w 2016 roku wygrali Veikkausliigę. Z sukcesów na krajowych boiskach udało im się jeszcze w 2015 roku wygrać Puchar Finlandii. W obecnie trwających rozgrywkach ligowych są na 3 miejscu z 11 punktową stratą do prowadzącego HJK Helsinki.

W tym roku zespół debiutuje w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Wcześniej dwukrotnie startowali w eliminacjach do Ligi Europy, jednak dwukrotnie odpadali już w pierwszej rundzie. W sezonie 2013/2014 odpadli z Interem Baku po porażce w dwumeczu 1-3, natomiast 3 lata później musieli uznać wyższość norweskiego Odds BK, z którymi również przegrali 1-3.

Stadion Wiklöf Holding Arena może pomieścić zaledwie 4 tysiące widzów. Odkąd został otwarty w 1933 roku nie był przebudowywany ani razu.

Wartość zespołu wg. transfermarktu to zaledwie 2,68 miliona euro. Dla porównania wartość Legii to 32,3 miliona euro.

Komentarze


Share this post

Bartosz Rzemiński

Redaktor naczelny portalu Polska Piłka 24 NET.