PILNE! Znamy rywali Lecha i Jagiellonii w walce o Ligę Europejską! | PolskaPiłka24.Net

PILNE! Znamy rywali Lecha i Jagiellonii w walce o Ligę Europejską!

Lech Poznań oraz Jagiellonia Białystok poznały swoich rywali w I rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Dzięki rozstawieniu nasze zespoły trafiły na teoretycznie słabszych rywali. Lech zagra z FK Pelister, natomiast Jagiellonia zmierzy się z Dinamo Batumi.

Tak jak wspomnieliśmy „Kolejorz” zagra z macedońskim FK Pelister. Jest to zwycięzca Pucharu Macedonii, w lidze jako beniaminek zespół zajął 4 miejsce. Będzie to ich pierwszy występ w europejskich pucharach od sezonu 2008-2009 kiedy to jeszcze w Pucharze UEFA odpadli w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej z APOEL’em Nikozja (0-1 w dwumeczu). Zespół sklasyfikowany jest na 431 miejscu w rankingu UEFA. Według transfermarkt.pl wartość macedońskiej ekipy to 2,7 mln euro (dla porównania Lech 13,7 mln euro).

Kibiców Jagiellonii czeka wyjazd do Dinamo Batumi. W obecnym sezonie w lidze zajmują dopiero 8 miejsce w 10-zespołowej lidze. Do Ligi Europy awansowali dzięki zajęciu 2 miejsca w swojej grupie (tak jak i u nas w Gruzji jest podział na grupy, jednak nie wynika on z podziału względem miejsca po iluś kolejkach). W najwyższej klasie rozgrywkowej grają od 3 lat po tym jak spadli w 2013 roku. Ostatni ich występ w Lidze Europy 2 lata temu zakończył się już na 1 rundzie, po przegranej 1-2 w dwumeczu z Omonią Nikozja. W rankingu UEFA Dinamo jest sklasyfikowane na 416. miejscu. Wartość rynkowa zespołu wg. transfermarkt.pl wynosi 3,68mln euro (dla porównania Jagiellonia to 11,55mln euro)

Lech, jeżeli przejdzie macedoński zespół ,zagra ze zwycięzcą meczu FK Haugesund (Norwegia) – Coleraine FC (Irlandia Północna). Jagiellonia po przejściu Gruzinów, zagra z azerską Qabalą.

Komentarze


Share this post

Bartosz Rzemiński

Redaktor naczelny portalu Polska Piłka 24 NET.