Pobłażliwa decyzja FIFA odnośnie incydentu w Rumunii | PolskaPiłka24.Net

Pobłażliwa decyzja FIFA odnośnie incydentu w Rumunii

Lekkie zdezorientowanie w Rumunii po decyzji FIFA, która za skandaliczne zachowanie w meczu z Polską, zezwoliła na rozegranie najbliższego spotkania reprezentacji przy pełnych trybunach.

Wczoraj FIFA ogłosiła, że Arena National w Bukareszcie zostanie zamknięta na jedno spotkanie, a na kolejne zdyskwalifikowano stadion na okres dwóch lat w zawieszeniu. Federacja ma dodatkowo obowiązek zapłacić grzywnę w wysokości 95 tysięcy franków szwajcarskich.

Przypomnijmy, że do ukaranego zdarzenia doszło 11 listopada w spotkaniu z Polską, w trakcie którego rumuńscy chuligani rzucali racę i petardy na boisko.

Pewne było, że jakaś forma kary zostanie ustalona. Wydawało się, że Rumunii najbliższe spotkanie będą rozgrywać przy pustych trybunach, ale centrala zdecydowała inaczej.

Taka decyzja dziwi samych Rumunów, którzy oczekiwali wyższej kary od FIFA. Najbliższe spotkanie reprezentacja rozegra prawdopodobnie na stadionie w Cluj. Obiekt mieści 30 tysięcy kibiców, co przy 55 tysięcznej National Arenie daje kolejną stratę finansową w wysokości 400 tysięcy euro.

FIFA nie oszczędziła Polskiego Związku Piłki Nożnej, który został ukarany 35 tysiącami franków za „niesportowe zachowanie kibiców”. Chodzi o rozróby jakich dokonali polscy „kibice” przed spotkaniem w Bukareszcie.

Komentarze


Share this post