Polska-Meksyk. Taki mecz możliwy w listopadzie, ale jest jeden warunek | PolskaPiłka24.Net

Polska-Meksyk. Taki mecz możliwy w listopadzie, ale jest jeden warunek

W październiku czekają przed nami dwa ostatnie mecze reprezentacji Polski w ramach eliminacji Mistrzostw Świata Rosja 2018. Nasi kadrowicze zagrają odpowiednio z Armenią i z Czarnogórą. Jeśli awansują bezpośrednio, to zagrają w meczach towarzyskich w listopadzie, jeśli zagramy w barażach, to spotkania towarzyskie w listopadzie możemy sobie wybić z głowy, gdyż właśnie wtedy przewidziane są mecze barażowe.

Bezpośredni awans Polaków na Mistrzostwa Świata jest głównym czynnikiem tego, aby do naszego kraju przyjechali Meksykanie. Wiadomo, że drużyna prowadzona przez Juana Carlosa Osorio zagra w listopadzie w Europie. Meksykański Związek Piłki Nożnej na razie nie podał dokładnych informacji, ale potwierdził doniesienie o wyjeździe na „Stary Kontynent”.

„To prawda, że zagramy w Europie, prowadzimy na ten temat rozmowy, ale nic nie zostało jeszcze podpisane. Nie zostały jeszcze zawarte również żadne klauzule, ponieważ nasz ewentualny rywal wciąż walczy o awans na przyszłoroczne mistrzostwa”. Tak do sprawy odniósł się holenderski dyrektor generalny meksykańskiego związku piłki nożnej, Dennis Te Kloese.

Meksykańskie media są zgodne, że jeśli Polska bezpośrednio awansuje na MŚ w Rosji, to ich reprezentacja zagra właśnie z nami. Byłoby to pierwsze spotkanie drużyny Adama Nawałki z przeciwnikiem spoza Europy. Jeśli tak się stanie to w listopadzie oprócz Meksyku, zagramy także z Urugwajem.

Komentarze


Share this post

Eryk Gawlik

Wierny kibic futbolu, starający się być na bieżący z wszystkimi newsami. Stały obserwator lig zagranicznych i rodzimej Ekstraklasy. Udzielający się również w życiu politycznym. Stara się być obiektywny w swoich sądach.