Krychowiak, PSG

Poranek z Polską Piłką – 11 stycznia

Dzień dobry! Jak co dzień w naszym poranku znajdziecie skrót najważniejszych wydarzeń wczorajszego dnia, prosto ze świata piłki nożnej! Zapraszamy do lektury…

Błysk Zielińskiego i zwycięstwo Napoli

We wczorajszym meczu 1/8 finału Pucharu Włoch, Napoli pokonało Spezie Calcio 3:1. Wynik spotkania po wspaniałej akcji indywidualnej otworzył Piotr Zieliński, który do siatki trafił już w 3. minucie. Co prawda gościom udało się wyrównać jeszcze w pierwszej połowie, jednak po przerwie drużyna Zielińskiego ostatecznie przycisnęła swoich rywali i zdobyła jeszcze dwie bramki.

Wymęczone zwycięstwo Monaco

AS Monaco w składzie z Kamilem Glikiem zmierzyło się wczoraj z drugoligowym Sochaux. Podstawowe dziewięćdziesiąt minut spotkania zakończyło się wynikiem 1:1, zwycięzcę wyłonił więc konkurs rzutów karnych w którym lepsi okazali się piłkarze Monaco i awansowali do półfinału rozgrywek. Jedną z jedenastek pewnie wykorzystał Kamil Glik.

Michał Pazdan chce odejść

Obrońca Legii Warszawa chciałby spróbować swoich sił za granicą, problem w tym, że brakuje ofert, które zadowoliłyby zarówno jego jak i klub. Kontrakt reprezentanta Polski, ze stołeczną drużyną, wygasa dopiero w czerwcu 2019 roku, a już we wrześniu skończy on 30 lat więc zimowe okienko transferowe to dla niego ostatni dzwonek na znalezienie innego pracodawcy. Do tej pory, w barwach Wojskowych, Pazdan rozegrał 36 meczy na poziomie ekstraklasy, na swoim koncie ma także 3 występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Voldymyr Kostevych jedną nogą w Lechu Poznań

24-letni obrońca z Ukrainy we wtorek przeszedł testy medyczne i najprawdopodobniej wkrótce zostanie nowym piłkarzem Kolejorza. Kostevych jest wychowankiem UFK Lwów. W 2010 roku trafił do drugiej drużyny Karpat Lwów, gdzie przez ostatnie 4 lata występował w seniorskiej drużynie. Zawodnik wystęuje na pozycji lewego obrońcy, w Lechu miałby więc zastąpić Tamasa Kadra, który w trwającym obecnie okienku transferowym najprawdopodobniej zmieni pracodawcę.

Jarosław Jach trafi do Rosji?

22-letni obrońca Zagłębia Lubin znalazł się na celowniku kilku zagranicznych klubów, między innymi Lille czy Borussii Mönchengladbach. Teraz do grona zainteresowanych zawodnikiem dołączył również wicemistrz Rosji, FK Rostów. W tym sezonie Jach wystąpił w 21 spotkaniach Lotto Ekstraklasy, zdobył w nich jedną bramkę i zaliczył asystę.

Szwajcar na testach w Ruchu Chorzów

Pierwszym nabytkiem Ruchu Chorzów w tym okienku transferowym może być szwajcarski bramkarz, Miodrag Mitrović, który już od soboty przebywa na testach w chorzowskim klubie. 26-latek obecny sezon jak dotąd spędził w drugiej drużynie Lugano, gdzie jesienią rozegrał 7 spotkań, w których wpuścił 10 goli. Prze serwis transfermarkt.de wyceniany jest na 250 tysięcy.

Reprezentant polski odejdzie z Legii

Kolejnym zawodnikiem, który potencjalnie może opuścić w tym okienku transferowym Legię Warszawa jest Tomasz Jodłowiec. 31-latek miałby zasilić drużynę Śląska Wrocław, na razie nie wiadomo jednak czy w grę wchodzi transfer definitywny czy może tylko wypożyczenie. Zawodnik ma za sobą jedną z najgorszych rund w karierze, wystąpił w 11 ligowych spotkaniach, w których udało mu się zaliczyć jedynie jedną asystę. „Jodła” zagrał też w 5 meczach Ligi Mistrzów jego występy nie były jednak udane.

Problemy Grzegorza Krychowiaka, polak może zmienić klub

Piątkowe spotkanie, w którym PSG pokonało AC Bestia 7:0, Grzegorz Krychowiak obejrzał jedynie z trybun. Polak po raz kolejny znalazł się poza osiemnastką meczową, gdyż trener wciąż nie widzi dla niego miejsca w podstawowym składzie swojej drużyny i nic nie wskazuje na to aby wkrótce miało się to zmienić gdyż do zdrowia wrócił Adrien Rabiot. Najprawdopodobniej więc reprezentant Polski już latem zmieni klub.

Niejasna sytuacja Wojciecha Szczęsnego

Wciąż nie wiadomo w jakim klubie będzie grać w przyszłym sezonie Wojciech Szczęsny. Włodarzom Romy zależy na zatrzymaniu wypożyczonego Polaka, jednak szansa na to jest niewielka. Szczęsny jest w fenomenalnej formie naprawdopodobniej więc wróci do bramki Arsenalu, który za jego ewentualny transfer zażądałby około 15 milionów euro.

Słaby mecz Stępińskiego

We wczorajszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi Francuskiej Nantes w składzie z Mariuszem Stępińskim przegrało z Nancy 2:0. Wynik spotkania otworzył w 31. minucie Dale, a tuż przed przerwą prowadzenie gości podwyższył jeszcze Cuffaut. Polak boisko opuścił w 67. minucie, był to bardzo słaby występ w jego wykonaniu i z pewnością będzie chciał jak najszybciej o nim zapomnieć.

FIFA powiększyła mundial do 48 drużyn

Podczas wtorkowego spotkania w Zurychu, FIFA jednogłośnie zdecydowała o powiększeniu mistrzostw świata w piłce nożnej o 16 drużyn. Zmiany wejdą w życie od turnieju, który zostanie rozegrany w 2026 roku i udział w nim weźmie 48 zespołów.