Poranek z Polską Piłką – 18 maja | PolskaPiłka24.Net

Poranek z Polską Piłką – 18 maja

Dzień Dobry! Za nami pasjonujące dwa dni związane z Lotto Ekstraklasą. My mamy dla Was najświeższe doniesienia z dnia wczorajszego.

Kamil Glik oficjalnie mistrzem Francji!

Stało się! AS Monaco dzięki wygranej 2-0 nad St. Etienne przypieczętowało sobie tytuł mistrzowski. Zespół z Księstwa wygrał Ligue 1 po raz 8. Dla Kamila Glika jest to pierwszy tak znaczący triumf w piłce seniorskiej.

Sandecja zagra w Lotto Ekstraklasie

Sandecja Nowy Sącz jest pierwszym klubem, który zagra w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sandecja we wtorek pewnie pokonała Znicz Pruszków 5:2, a dzięki sprzyjającym wynikom w Nice 1 Ligi wczoraj awansowała do Lotto Ekstraklasy. Dla Sandecji jest to historyczny awans.

Hit kolejki dla Legii

Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Lecha Poznań 2:0. Bramki dla Wojskowych zdobywali w 7 minucie Vadis Odjidja Ofoe i w 83 minucie Michał Kucharczyk. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Jacka Magiery, po raz pierwszy w tym sezonie zakończyli kolejkę na pierwszym miejscu w tabeli, a zawodnicy Nenada Bjelicy zajmują trzecią pozycję.

Lechia gromi Jagiellonię

Lechia Gdańsk rozgromiła Jagiellonię Białystok aż 4:0. Hat-trick w tym spotkaniu ustrzelił Marco Paixao, a dzieła zniczenia dokonał na minutę przed końcem Lucas Haraslin. Lechia mimo zwycięstwa wciąż zajmuje czwartą pozycję, a Jagiellonia jest czwarta.

Emocje w Kielcach

Korona Kielce, po bardzo emocjonującym meczu wygrała u siebie z Wisłą Kraków 3:2. Dla gospodarzy gole strzelali Radek Dejmek, Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb, z kolei dla gości Petar Brlek i Krzysztof Mączyński. Korona obecnie jest piąta, a Wisła szósta.

Remis w Szczecinie

Pogoń Szczecin zremisowała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:1. Jako pierwsi gola strzelili ,,Portowcy” w 76 minucie, gdy do siatki trafił Dawid Kort. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie to w 86 minucie do wyrównania doprowadził w 86 minucie Vladislavs Gutkovskis. Obie drużyny zajmują odpowiednio siódmą i ósmą lokatę.