Poranek z Polską Piłką – 20 maja | PolskaPiłka24.Net

Poranek z Polską Piłką – 20 maja

Dzieeeeń dobry! Kolejny piłkarski weekend przed nami, podczas którego zapadną następne rozstrzygnięcia. Zanim jednak w pełni zaczniemy rozkoszować się weekendem, sprawdźmy co ciekawego wydarzyło się wczoraj w polskiej piłce. Zapraszamy!

  • Nawałka powołał zagranicznych…

W piątkowe południe Adam Kawałka ogłosił listę piłkarzy grających na co dzień w ligach zagranicznych, którzy zostali powołani na najbliższy mecz eliminacji do Mistrzostw Świata z Rumunią. Zaskoczeń większych nie było. W miejsce Kamila Glika, który podczas najbliższego spotkania będzie odpoczywał z powodu nadmiaru żółtych kartek, został powołany Marcin Kamiński z VfB Stuttgart. Pełną listę powołanych znajdziecie TUTAJ.

  • …powołał również Dorna

Nie tylko Adam Nawałka ogłosił skład kadry na najbliższe spotkania. Również Marcin Dorna, trener naszej reprezentacji U-21 poinformował kogo z lig zagranicznych powołał na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w naszym kraju. Na liście zawodników znaleźli się wszyscy najbardziej znani zawodnicy, którzy mogą wystąpić na MME w tym: Kapustka, Linetty, Zieliński czy Milik. Pełna lista powołanych zawodników znajduje się w TYM miejscu.

  • Szczęsny zostanie we Włoszech?

Od kilku miesięcy kibice zastanawiają się, gdzie w przyszłym sezonie zagra Wojciech Szczęsny. Brane pod uwagę są dwie opcje. Powrót do Arsenalu lub pozostanie w Romie. Okazuje się jednak, że istnieje również trzecia opcja. Według „Il Mattino” reprezentant Polski jest głównym kandydatem do zastąpienia w bramce Napoli Pepe Reiny. Włosi mieli już nawet poczynić pierwsze kroki w sprawie pozyskania Szczęsnego, ale porozumienia jak na razie nie udało się wypracować. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

  • Arka płynie na dno

Arka Gdynia przegrała kolejne spotkanie ligowe. Tym razem uległa na wyjeździe Śląskowi Wrocław 1-4. Pojedynek dobrze się rozpoczął dla zawodników Leszka Ojrzyńskieo, ponieważ już po kwadransie gry prowadzili oni we Wrocławiu 1-0. Gdynią wstrząsnęło jednak 7 minut pod koniec pierwszej polowy, podczas której bramki dla Śląska strzelali kolejno Pawelec, Pich oraz Biliński. Po godzinie gry wynik na 4-1 ustawił Mario Engels. Opis tego spotkania znajdziecie w TYM miejscu.

  • Cracovia lepsza od Ruchu

Cracovia wygrała pojedynek ligowy Ruchem Chorzów, stawiając kolejny krok w walce o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Wynik został ustalony w niecały kwadrans. Po ok. 120 sekundach bramkę dla „Pasów” zdobył Sebastian Steblecki, natomiast 10 minut później na 2-0 strzelił Krzysztof Piątek. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie TUTAJ.

  • Postępowanie wyjaśniające wobec Ruchu

Jak poinformował Fredy Fürst z Departamentu Rozrywek Krajowych PZPN, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające wobec chorzowskiego Ruchu, który miał zataić pewne dokumenty przed Komisją ds. Licencji Klubowych, tak aby otrzymać licencję na grę w Lotto Ekstraklasie w przyszłym sezonie.

  • Llonch na dłużej w Wiśle

Jak poinformowała oficjalna strona Wisły Kraków Pol Llonch przedłużył umowę z „Białą Gwiazdą”. Kontrakt został zawarty do końca następnego sezonu. Klub skorzystał z możliwości jakie dawała poprzednia umowa, która można było przedłużyć jedynie na podstawie jednostronnego oświadczenia (w którym jedna ze stron deklaruje się, czy chce przedłużyć umowę lub nie)

  • Hołota wraca do Polski

Tomasz Hołota wraca do Polski. Piłkarz, który ostatnimi czasy był związany z Arminią Bielefeld od 1 lipca będzie zawodnikiem Pogoni Szczecin. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2019/2020.

  • Kara dla Lecha

Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać Lecha Poznań za zachowanie swoich kibiców, podczas meczu finałowego o Puchar Polski. Na klub została nałożona kara w wysokości 10 tys. złotych. Komisja zobowiązała również „Kolejorza” do pokrycia strat wynikających z uszkodzeń sektora zajmowanych przez poznańskich kibiców.

  • Sędzia do Japonii

Kilka tygodni temu w ramach wymiany sędziów Daniel Stefański pojedzie na 2 tygodnie do Japonii, gdzie będzie prowadził spotkania tamtejszej J-League. W wyniku porozumienia zawartym między związkami w przyszłym sezonie na boiskach Lotto Ekstraklasy mają pojawić się zespołu sędziowskie z Japonii.

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.