Poranek z Polską Piłką – 22 grudnia | PolskaPiłka24.Net

Poranek z Polską Piłką – 22 grudnia

Dzień dobry! Dużym echem odbiły się wczorajsze występy Polaków za granicą. Na szczególne uznanie zasłużył Lewandowski, który walnie przyczynił się do zwycięstwa Bayernu nad wiceliderem Bundesligi z Lipska. Nie zabrakło również spekulacji transferowych odnośnie polskich zawodników.

• Świetny mecz „Lewego”

Bayern Monachium pewnie zwyciężył z drużyną RB Lipsk 3:0. Duży udział w zwycięstwie niemieckiej drużyny miał Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny oraz brał udział w dwóch pozostałych akcjach bramkowych. Wszystkie bramki dla Bayernu padły w pierwszej połowie, a czerwona kartka w 30 minucie meczu dla Forsberga z RB Lipsk ustawiła to spotkanie i pozwoliła Bawarczykom przejąć nad nim zupełną kontrolę. Bramkę kapitana polskiej reprezentacji zobaczysz TUTAJ

• Olkowski rozegrał pełne spotkanie

FC Köln zremisowało spotkanie z Bayerem Leverkusen 1:1, a polski skrzydłowy po raz kolejny przebywał całe spotkanie na boisku. 26-letni obrońca nie grał w tym sezonie zbyt dużo, jednak na wskutek kontuzji jednego z kolegów, trener musiał zacząć na niego stawiać. Jak się okazało, z całkiem niezłym skutkiem. Olkowski zaliczył dobry występ, więc jeżeli utrzyma formę i miejsce w pierwszym składzie niemieckiej drużyny być może na wiosnę znajdzie się dla niego miejsce w reprezentacji.

• Grali Polacy w Ligue 1

Pełne spotkanie rozegrali dwaj obrońcy Glik i Lewczuk. AS Monaco pokonało 2:1 Caen, a podstawowy obrońca polskiej reprezentacji zapisał na swoim koncie żółty kartonik. Bordeaux bezbramkowo zremisowało z liderem z Nicei, a Lewczuk zagrał bardzo dobry mecz – zatrzymał Balotelliego i spółkę. Mariusz Stępiński przebywał 61 minut na boisku w spotkaniu Nantes – Montpellier, a jego drużyna zwyciężyła 1:0. Połówkę meczu rozegrał Rybus, który wszedł na boisko w drugiej odsłonie spotkania Lyon – Angers zakończonego zwycięstwem drużyny Polaka 2:0. W 68 minucie meczu PSG kontra Lorient na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak. Drużyna polskiego pomocnika pewnie zwyciężyła spotkanie zdobywając aż 5 bramek i nie tracąc żadnej. Kamil Grosicki ze względu na kontuzje nie znalazł się w kadrze na spotkanie jego Rennes z Lille, które zakończyło się remisem 1:1.

• WBA bacznie obserwuje Teodorczyka

Menedżer WBA, Tony Pulis poszukuje zawodnika, który mógłby partnerować w ataku Salomonowi Rondonowi. Łukasz Teodorczyk w ostatniej kolejce ligowej był obserwowany przez wysłanników West Bromwich Albion. Polak gola w meczu z Eupen nie strzelił, ale Anglicy mają być zdecydowani na zakontraktowanie napastnika Anderlechtu. W 28 meczach tego sezonu Teodorczyk zdobył 21 bramek i zanotował dwie asysty. Angielski klub zamierza zaoferować za Polaka 12 milionów funtów.