Poranek z Polską Piłką – 4 stycznia | PolskaPiłka24.Net

Poranek z Polską Piłką – 4 stycznia

Dzień dobry! Nowy trener Wisły, potwierdzenie transferu Bereszyńskiego, możliwe kolejne osłabienie Legii. Między innymi te informacje znajdziecie w naszym codziennym skrócie najważniejszych newsów.

  • Hiszpan przejął Wisłę Kraków 

Wiele mówiło się o prawdopodobnej zmianie trenera w Wiśle Kraków. Wczoraj oficjalnie poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca „Białej Nazwy”. Został nim Hiszpan Kiko Ramirez. Żeby dowiedzieć się czegoś interesującego o tym trenerze, trzeba przejrzeć najodleglejsze zakamarki internetu. Mało przekonujące CV tym bardziej daje do zastanowienia nad słusznością tego posunięcia. Duet trenerski Sobolewski-Kmiecik w pięciu meczach zdobył siedem punktów, czym nie dał większych pretekstów do podjęcia takiej decyzji. Dotychczasowi trenerzy otrzymali propozycję pozostania w klubie i objęcia funkcji asystentów pierwszego szkoleniowca.

  • Bartosz Bereszyński na testach medycznych w Sampdorii Genua

Przez cały wtorek Bartosz Bereszyński przechodził testy medyczne, w związku z transferem do Sampdorii Genua. Jeżeli wypadły one pomyślnie, to w najbliższych godzinach podpisze 4,5-letni kontrakt z włoskim klubem. Legia ma zarobić na reprezentancie Polski ok. 2 mln euro. Piłkarzem Sampdorii jest również inny Polak oraz były kolega „Beresia” z czasów Lecha Poznań, Karol Linetty.

  • Kolejne osłabienie Legii?

W rozmowie z portalem Weszło.com menadżer Michała Pazdana, Marcin Lewicki stwierdził, że jego zawodnik opuści klub zimą, lub najpóźniej w letnim okienku transferowym. Kwota jaką potencjalny zainteresowany musiałby wyłożyć za Pazdana wynosi około 3 mln euro co jest dużym wydatkiem jak na średniaki z Seria A czy La Liga. Z tego też względu pod uwagę będą brane oferty z Rosji czy Turcji

  • Kadar na celowniku angielskich klubów

Do grona zainteresowanych sprowadzeniem lewego obrońcy Lecha Poznań dołączyły dwa kluby z Anglii. Pierwszym jest aktualny mistrz, Leicester City, drugim występujące w Championship Birmingham City. Portal „transfermatkt” wycenia zawodnika na milion euro.

  • Rumun pierwszym transferem „Kolejorza”

Mihai Radut przechodzi testy medyczne, po których podpisze półroczną umowę z możliwością przedłużenia o kolejne 3 lata. Takie zabezpieczenie spowodowane jest tym, że zawodnik od pół roku pozostaje bez klubu, po tym jak rozwiązał umowę z klubem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wcześniej Rumuński pomocnik występował w ojczyźnie, gdzie bronił barw Steauy Bukareszt i Pandurii Targu Jiu.

Komentarze




Share this post