Poranek z Polska Piłką – 5 września | PolskaPiłka24.Net

Poranek z Polska Piłką – 5 września

Dzieeeeń dobry! Dzisiaj jesteśmy w bardzo dobrych humorach. Po dobrej grze, choć nie najlepszej Polska pokonała Kazachstan, a my mamy dla was przygotowane, kilka informacji z dnia poprzedniego. Poranek czas start!

  • Polska pokonuje u siebie Kazachstan.

Wczoraj na PGE Stadionie Narodowym wygraliśmy z Kazachami 3:0. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej połowie meczu nic się nie działo dla nas dobrego, aż do momentu wejścia Jakuba Błaszczykowskiego. To on poderwał naszą drużynę i rozerwał szyki obronne kazachskich zawodników. Relacje z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.

  • Oceny po Kazachstanie.

Kwestia ocen jest zawsze mocno subiektywną sprawą. Nasz redakcyjny kolega TAK ocenił naszych zawodników. Co ważne mecz z tą drużyną pokazał, że nasza reprezentacja dalej w głównie mierze opiera się na dawniejszym dortmundzkim trio Piszczek-Błaszczykowski-Lewandowski, a poziomem do nich w tym meczu nawiązali: Milik, Fabiański, Glik.

  • Polska dalej liderem grupy E!

Na dwie kolejki do końca eliminacji mamy 19 punktów i wyprzedzamy drugą Danię o trzy punkty. Przed naszymi zawodnikami pozostały dwa mecze. Jeden z nich to ciężki wyjazd na gorący teren do Armenii, a drugi to spotkanie przed własną publicznością na Narodowym z Czarnogórą, które z aspektu sportowego będzie o wiele cięższe niż te z Ormianami. Na każdą z tych drużyn musimy wyjść mocno skoncentrowani.

  • Semir Štilic wraca do Ekstraklasy!

Bośniak to jeden z najlepszych obcokrajowców w historii Ekstraklasy. Teraz nową drużyną Štilica została Wisła Płock, z którą pomocnik związał się z umową do 30 czerwca 2018 roku. Jeśli Semir od razu zacznie, prezentować taką dyspozycje do jakiej nas przyzwyczaił to z miejsca stanie się kluczowym, albo nawet najważniejszym zawodnikiem w talii trenera Brzęczka. Warto dodać, że szeregi Płocczan zasilił również inny były zawodnik krakowskiej Wisły Alan Uryga.

Komentarze


Share this post

Eryk Gawlik

Wierny kibic futbolu, starający się być na bieżący z wszystkimi newsami. Stały obserwator lig zagranicznych i rodzimej Ekstraklasy. Udzielający się również w życiu politycznym. Stara się być obiektywny w swoich sądach.