Poranek z Polską Piłką – 6 Września | PolskaPiłka24.Net

Poranek z Polską Piłką – 6 Września

Dzień dobry! Czas reprezentacji mija i pomału trzeba wracać do piłki ligowej, ale na razie skupmy się jeszcze na kadrze, bo to właśnie jej dotyczy w głównej mierze ten poranek. A więc zaczynajmy!

  • Polska blisko awansu!

Zgodnie z wyliczeniami statystycznymi serwisu We Global Football reprezentacja Polski ma 96,06% szans na awans na przyszłoroczny Mundial w Rosji. Szanse procentowe byłyby pewnie wyższe gdyby nie porażka 0-4 z Danią. Kadra Adama Nawałki występuje w grupie zespołów określanych mianem jako bardzo blisko awansu. Z europejskich zespołów, które nie zakwalifikowały się jeszcze do Mundialu większe szanse mają jedynie Niemcy, Anglia i Hiszpania.

  • Joker Błaszczykowski.

Nikt nie ma wątpliwości, że wejście Jakuba Błaszczykowskiego na boisko ożywiło grę reprezentacji Polski. Już po wejściu na boisko pomocnik mógł zaliczyć pierwszą asystę, ale Arkadiuszowi Milikowi zabrakło dosłownie jednego kroku do piłki, aby skierować ją wręcz do pustej bramki. Więcej o dobrej zmianie skrzydłowego naszej kadry i VfL Wolfsburg możecie przeczytać TUTAJ.

  • Zagraniczne media o zwycięstwie Polski nad Kazachstanem.

Media spoza granic naszego kraju skupiły się głównie na trzech aspektach. Pierwszym z nim jest dobry powrót do reprezentacji Arkadiusza Milika, który zdobył gola. Po drugie zauważają one ciągle bardzo dobrą formę Kamila Glika. Duńczycy stwierdzają natomiast, że Polacy po dotkliwej porażce potrafili szybko się zrekompensować i zdobyć kolejne trzy punkty oraz dalej pozostać liderem grupy E. Zagraniczny przegląd prasy dostępny jest pod tym LINKIEM.

  • Bramkostrzelny obrońca.

Kamil Glik, bo o nim mowa nie spuszcza z tonu i po golach jakie zdobywa w Ligue 1, strzelił również w reprezentacji. Imponujące liczby bramek jak na obrońcę napawają nas dużym optymizmem, gdyż nawet w tyłach mamy potencjalnych strzelców. Nie od dziś wiadomo również, że „Glikson” jest bardzo dobry w pojedynkach główkowych, a po strzałach głową zdobywa większość swoich bramek. Więcej o formie strzeleckiej naszego zawodnika możecie przeczytać w tym ARTYKULE.

  • Nowy klub Łukasza Szukały.

Łukasz Szukała przenosi się na zasadzie rocznego wypożyczenia do innego tureckiego klubu grającego na zapleczu Süper Lig. Obrońca przenosi się więc do ligi niżej, a w niej będzie reprezentował barwy drużyny MKE Ankaragücü. Zespół ze stolicy Turcji za swój cel stawia sobie awans do tamtejszej najwyższej klasy rozgrywkowej. Kontrakt Łukasza z Osmanlısporem wygasa 30 czerwca 2018 roku.

  • Kolejny zawodnik trafił do Wisły Krakówa

Mimo zakończonego okienka transferowego kluby z Ekstraklasy nie zamierzają przestać kupować nowych zawodników. Marko Kolar został nowym piłkarzem Wisły Kraków. 22-letni Chorwat przyszedł do „Białej Gwiazdy” na zasadzie wolnego transferu i podpisał 2-letni kontrakt z zespołem Kiko Ramireza.

  • Kary dla Legionistów za odpadnięcie z europejskich pucharów

Dariusz Mioduski wyciąga konsekwencje wobec piłkarzy Legii za odpadnięcie z europejskich pucharów jeszcze przed fazą grupową. Właściciel mistrzów Polski zamroził Legionistom premie oraz tzw. „wejściówki” i nie wykluczone, że w niedługim czasie zostaną podjęte kolejne decyzje.

  • Duże wyróżnienie Mioduskiego

Pozostając w temacie Dariusza Mioduskiego, to właściciel Legii Warszawa otrzymał wielkie wyróżnienie. We wtorek został ponownie wybrany do 15-osobowego zarządu European Club Association (ECA). W tej organizacji Mioduski ma pełnić również rolę wiceprezesa organizacji.

  • Nikolić z medalem

Nemanja Nikolić, były napastnik Legii Warszawa postanowił pochwalić się przesyłką jaka dotarła do niego z Polski. Napastnik Chicago Fire po kilku miesiącach otrzymał swój złoty medal za wygranie Lotto Ekstraklasy w zeszłym sezonie, co skomentował słowami: „Dostałem swój złoty medal z Polski za zwycięstwo z Legią Warszawa w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy! Nigdy nie zapomnę tego znakomitego okresu mojej kariery”

  • Powrót w Ruchu

Marcin Kowalczyk po dwóch miesiącach wraca do Ruchu Chorzów. We wtorek zawodnik ponownie związał się z klubem przy ulicy Cichej, podpisując roczną umowę z możliwością przedłużenia jej o dodatkowe 12 miesięcy.

Komentarze


Share this post

Eryk Gawlik

Wierny kibic futbolu, starający się być na bieżący z wszystkimi newsami. Stały obserwator lig zagranicznych i rodzimej Ekstraklasy. Udzielający się również w życiu politycznym. Stara się być obiektywny w swoich sądach.