Poranek z Polską Piłką – 7 września | PolskaPiłka24.Net

Poranek z Polską Piłką – 7 września

Dzień dobry! Jak zwykle każdego poranka mamy dla Was przygotowane informacje ze świata polskiej piłki z dnia wczorajszego. Jedziemy!

  • Polska spadnie w najnowszym rankingu FIFA.

Reprezentacja Polski w najnowszym zestawieniu będzie zajmować szóstą lokatę. Spadek z 5 miejsca spowodowany jest przegranym meczem na wyjeździe z Danią. Spadek w rankingu przydarzył nam się pierwszy raz od września 2016 roku. Od tego momentu, pieliśmy się w górę tego rankingu i miejmy nadzieję, że tymczasowa obniżka notowań będzie tylko wyjątkiem od reguły.

  • Kapitan RB Lipsk zgłasza chęć gry dla polskiej reprezentacji!

Willi Orban, bo o nim mowa jest kapitanem i środkowym obrońcą wicemistrzów Niemiec. Zawodnik ten posiada polskie korzenie, gdyż jego mama jest Polką. Piłkarz ten może wybierać pomiędzy trzema reprezentacjami. Jego tata jest Węgrem, więc do wyboru ma Polskę, Węgry oraz Niemcy. Oczywiście szanse na debiut w kadrze naszych zachodnich sąsiadów Orban ma niewielkie. Tomasz Ćwiąkała dodał tweet, w którym pisze „Willi Orban, kapitan Lipska, mówi, że nie wie, co by zrobił, gdyby Nawałka zadzwonił do niego szybciej niż Loew i nie daje sobie deadline’u”. Sprawa nie jest zaawansowana, a na rozwinięcie się jej musimy cierpliwie czekać.

  • Krystian Bielik w kadrze Arsenalu na Ligę Europy.

Wydawało się, że dni Bielika w Arsenalu są już policzone i obrońca trafi do innego klubu na zasadzie wypożyczenia. Nic z tych rzeczy. Trener „Kanonierów” Arsen Wenger powołał Polaka do 42-osobowego składu na rozgrywki Ligi Europy. Drużyna z Londynu zmierzy się w fazie grupowej z FC Köln, BATE Borysów oraz Crveną Zvezdą Belgrad. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

  • Wyznanie Rzeźniczaka.

Jakub Rzeźniczak przerwał zmowę milczenie i zabrał głos w sprawie okoliczności odejścia z Legii Warszawa. Środkowy obrońca odniósł się także do obecnej formy mistrzów Polski. „Rzeźnik” ma jednak nadzieję, że jego byli klubowi koledzy, wyjdą z kryzysu, a taki spadek formy obwinia tym, że od „Legionistów” odeszło kilku kluczowych zawodników. Klikając w ten LINK, uzyskacie więcej informacji w tym temacie.

  • Lech Poznań-czyli najlepszy wychowawca młodych piłkarzy?!

Klub ze stolicy Wielkopolski może pochwalić się tym, że jego wychowankowie, bądź piłkarze, którzy u progu swojej seniorskiej kariery trafili do Lecha, odchodzili z zespołu za duże pieniądze. Przykładami takich zawodników są choćby: Robert Lewandowski, Karol Linetty, Łukasz Teodorczyk, Sławomir Peszko, czy ostatnie dwa głośne transfery z klubu Tomasza Kędziory oraz Jana Bednarka, Czy „Lechici” faktycznie są lepsi od reszty polskich zespołów? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym ARTYKULE.

Komentarze


Share this post

Eryk Gawlik

Wierny kibic futbolu, starający się być na bieżący z wszystkimi newsami. Stały obserwator lig zagranicznych i rodzimej Ekstraklasy. Udzielający się również w życiu politycznym. Stara się być obiektywny w swoich sądach.