Problemy polskiej kolonii w Genui? Samdoria wygrywa na inaugurację | PolskaPiłka24.Net

Problemy polskiej kolonii w Genui? Samdoria wygrywa na inaugurację

Samdoria Genua zainaugurowała sezon udanie mimo fatalnego początku spotkania. Linetty, Kownacki oraz Bereszyński, którzy są zawodnikami włoskiej ekipy mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych. 

Teoretycznie mógłbym rozpisać się na temat gry obydwu drużyn, aczkolwiek nie widzę takiej potrzeby. Pokrótce: Sampdoria weszła w te spotkanie nie najlepiej i szybko, bo już w 15 minucie straciła gola. Otrząsnęła się jeszcze przed przerwą i za sprawą Quagliarelli zeszła do szatni z remisem. Drugą połowię rozegrali spokojnie i z chłodnymi głowami, a kolejne trafienie dołożył strzelec pierwszej bramki.

Jeśli chodzi o ważniejszy temat, czyli nasz polski tercet, to zarówno Dawid Kownacki oraz Bartosz Bereszyński nie pojawili się na boisku. Tylko Karol Linetty zameldował się na murawie, gdy w 68 minucie zmienił Gastona Ramireza.

Najcięższą sytuację zdaje się mieć młody napastnik. Były zawodnik Lecha dobrze prezentował się przed startem Serie A. Zdobył gola w meczu z Foggia i wydawało się, że jego przygoda we Włoszech nabierze tempa. Dziś jednak jego rywal Quagliarella zaliczył świetny występ i wydaje się, że jego gra póki co stoi pod znakiem zapytania.

Jeśli chodzi o pozostałą dwójkę, to możemy być raczej dosyć spokojni. Bereszyński jest typem piłkarza zadziornego i walczącego o swoje, więc prędzej czy później wskoczy do składu. Za to Linetty już dziś dostał szansę tyle, że z ławki, co również najgorzej nie wróży.

Komentarze


Share this post

Kamil Walczak

Widz piłki krajowej jak i zagranicznej.