PZPN decyduje w ważnej sprawie odnośnie Ekstraklasy | PolskaPiłka24.Net

PZPN decyduje w ważnej sprawie odnośnie Ekstraklasy

W przyszłym sezonie Lotto Ekstraklasy nie będzie już podziału punktów. Grupa mistrzowska i spadkowa nadal będą istniały, lecz bez żadnych zmian punktowych po zakończeniu 30. kolejki.

W ostatnich dniach w Lublinie Polski Związek Piłki Nożnej debatował nad kształtem rozgrywek Ekstraklasy w przyszłym sezonie. Na ten moment wiadome jest jedno – nie będzie podziału punktów. Po sporach, wielu protestach ze strony klubów oraz wielu głosach ze świata kibicowskiego, PZPN zdecydował, że odejście od podziału punktów będzie rozsądną decyzją. Nadal jednak pozostanie podział na grupę mistrzowską oraz spadkową, co wydaje się być akurat bardzo dobrym posunięciem.

Przez ostatnie 4 sezony po zakończeniu 30. kolejki punkty dzielone były na pół. W przypadku ilości nieparzystej, zawsze zaokrąglało się w górę. Najwięcej tracił na tym lider, którego przewaga zdecydowanie topniała, najwięcej zyskiwała grupa pościgowa, która miała mniej strat do odrobienia. Na ten moment PZPN podjął jedynie decyzję odnośnie przyszłych rozgrywek. Jeżeli chodzi o dalszą przyszłość Ekstraklasy, takich informacji jeszcze nie ma.

Dodatkowo utrzymany został limit zawodników w składzie, którzy są spoza Unii Europejskiej. Zbigniew Boniek zawsze był zwolennikiem tego przepisu i został on utrzymany na kolejny sezon.

Rozwiązanie znoszące podział punktów wydaje się być bardzo dobry i sprawiedliwy, a pozostawienie grup dostarczy nam widzom dodatkowych emocji. Na pewno dochody klubów ze względu na dni meczowe również się zwiększą.

Komentarze


Share this post

Grzegorz Gawin

Młody i zafascynowany futbolem. Miłośnik ligi angielskiej i Manchesteru United. Najlepszy - jak Paweł Zarzeczny :D