Reprezentant Islandii może trafić do Legii Warszawa | PolskaPiłka24.Net

Reprezentant Islandii może trafić do Legii Warszawa

Jak poinformowali dziennikarze serwisu legia.net, wrócił temat transferu Arona Gunnarssona.  Kapitan reprezentacji Islandii był przymierzany do warszawskiego klubu zeszłego lata, kiedy trenerem Legii był Besnik Hasi.

Po świetnych występach Islandii na Euro 2016, Legia Warszawa zainteresowała się sprowadzeniem Arona Gunnarssona, lecz transakcja nie doszła do skutku. Jak się okazuje, temat jest dalej aktualny. Warszawski klub planuje wzmocnienia w kontekście walki o Ligę Mistrzów, a takim wzmocnieniem byłby kapitan reprezentacji Islandii. Gunnarsson występuje na pozycji defensywnego pomocnika, ale może grać także w środku pola. Jeśli Islandczyk faktycznie skusiłby się na grę w drużynie Mistrza Polski, rywalizowałby o miejsce w składzie z Tomaszem Jodłowcem i Michałem Kopczyńskim.

Portal Transfermarkt.pl wycenia 28-latka na 2,5 miliona euro, co może być małą przeszkodą dla działaczy warszawskiego klubu. Transfer może być uzależniony od rozwiązania sytuacji z Vadisem Odjidją-Ofoe. Zdaniem mediów, Dariusz Mioduski cały czas walczy, aby Belg pozostał w Warszawie, choć muszą się liczyć, że Vadis nie zdecyduje się zostać w Legii, a wtedy będzie wymagana oferta w granicach 5-6 milionów euro. Przypomnijmy, że warszawski klub dostanie jedynie połowę kwoty ze sprzedaży belgijskiego pomocnika, ze względu na odpowiednie zapisy w umowie z Vadisem.

Aron Gunnarsson występuje w Cardiff City na zapleczu angielskiego Premier League. W minionym sezonie wystąpił w 40 spotkaniach w Championship, w których zdobył 3 bramki i zanotował 3 asysty. Umowa kapitana reprezentacji Islandii kończy się w czerwcu przyszłego roku.

Komentarze


Share this post