Reprezentant Polski wraca do Ekstraklasy! | PolskaPiłka24.Net

Reprezentant Polski wraca do Ekstraklasy!

Do otwarcia letniego okna transferowego pozostały już zaledwie dwa tygodnie, to sprawia, że coraz więcej klubów przeprowadza już pierwsze transfery, uzgadniając wstępne warunki transakcji. Nie inaczej jest w Zagłębiu Lubin, którego szeregi niebawem zasili dwóch zawodników, mających za sobą występy w koszulce z orzełkiem na piersi.

Pierwszym wzmocnieniem „Miedziowych” będzie napastnik Jakub Świerczok. 24-latek ostatnio reprezentował barwy GKS-u Tychy, dla którego zdobył 16 bramek w 30 spotkaniach 1. ligi. Piłkarz aktualnie wyceniany jest na 150 tysięcy euro, a kwotę tę z pewnością da się jeszcze negocjować. 3-krotny reprezentant młodzieżowej kadry Polski, w przeszłości występował m.in. w niemieckim Kaiserslautern, gdzie jednak nie potrafił przebić się do składu.

Drugą nową twarzą w ekipie Piotra Stokowca ma zostać były defensywny pomocnik pierwszej drużyny biało-czerwonych – Adam Matuszczyk. 28-latek obecnie jest zawodnikiem Eintrachtu Brunszwik, z którym obowiązuje go umowa do końca czerwca przyszłego roku. Szefowie jego obecnego klubu nie powinni jednak robić problemów ze sprzedażą zawodnika, który w minionym sezonie 2. Bundesligi rozegrał… 1 mecz, więc najprawdopodobniej zażądają za niego zdecydowanie mniej niż 450 tysięcy euro, na które jest wyceniany przez portal „Transfermarkt”.

Komentarze


Share this post

Bartosz Rzemiński

Redaktor naczelny portalu Polska Piłka 24 NET.