Poranek z Polską Piłką – 13 sierpnia | PolskaPiłka24.Net

Poranek z Polską Piłką – 13 sierpnia

Dzieeeeń dobry! Za nami interesująca piłkarska sobota, podczas której padło wiele ciekawych wyników oraz w której nasi zawodnicy strzelali mnóstwo bramek w zagranicznych rozgrywkach. Podsumujmy sobie zatem wczorajszy dzień.

• Derby dla Wisły

Po niesamowitym meczu Wisła Kraków wygrała derby dawnej stolicy Polski. Udała jej się tak sztuka mimo, że jeszcze w 81 minucie to Cracovia prowadziła 1-0 (dzięki trafieniu Krzysztofa Piątka). W końcówce spotkania p raz kolejny objawił się geniusz Carlitosa, który zdobył dwie bramki, czym zapewnił triumf Wiślakom.

• Remis w Poznaniu

Zagłębie Lubin cały czas nie doznało porażki w tym sezonie ligowym. W sobotnie popołudnie „Miedziowi” mierzyli się z poznańskim Lechem. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy wynik spotkania otworzył Mario Situm, jednak na 9 minut przed końcem spotkania remis dla Zagłębia uratował Alan Czerwiński

• Punkty jadą do Płocka

Sandecja Nowy Sącz przegrała na stadionie w Niecieczy mecz z Wisłą Płock, po trafieniu z 33 minuty Kamila Bilińskiego. W drugiej połowie zawodnicy Radosława Mroczkowskiego cały czas próbowali atakować na bramkę „Nafciarzy”, ale Ci byli dobrze ustawieni i skutecznie odpierali kolejne ataki gospodarzy.

• Dwa trafienia Roberta Lewandowskiego

Kolejne dwa trafienia w tym sezonie zaliczył Robert Lewandowski. Tym razem miało to miejsce w meczu w ramach 1/32 Pucharu Niemiec z Chemnitzer FC. Polak w 20 minucie otworzył wynik spotkania, a po godzinie gry podwyższył wynik rywalizacji. Kilka chwil po swojej drugiej bramce Lewy” został zmieniony przez Arjena Robbena. Bawarczycy wygrali spotkanie 5-0.

• Pierwszy gol „Grosika” w Anglii

Kamil Grosicki doczekał się na swojego pierwszego gola w klubowych barwach po transferze ze Stade Rennes do Hull City. „Grosik” jak zawsze był bardzo aktywny w spotkaniu, tym razem przeciwko Burton. Był jedną z wyróżniających się postaci na boisku, ale w końcu udało mu się to potwierdzić zdobywając bramkę dla zespołu „Tygrysów”. Reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali w 51 minucie spotkania, a zszedł z boiska na ok, kwadrans przed końcem meczu.

• Kownaś” już strzela

Dawid Kownacki strzelił swoją pierwszą bramkę w oficjalnym spotkaniu Sampdorii Genua. W sobotni wieczór zdobył bramkę w meczu przeciwko Foggii w ramach III rundy o Puchar Włoch. Wychowanek Lecha Poznań wszedł na boisko w 70 minucie, a po 10 minutach już cieszył się z bramki. Sampdoria wygrała mecz 3-0. Pozostali dwaj Polacy czyli Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty obejrzeli mecz z ławki rezerwowych.

• Młodzieżowy reprezentant Polski w Lechii

Patryk Lipski uzgodnił warunki kontraktu z gdańską Lechią i w sobotę podpisał 4-letnią umowę z zespołem prowadzonym aktualnie przez Piotra Nowaka. Były piłkarz Ruchu Chorzów jest 6. wzmocnieniem Gdańszczan w tym okienku transferowym.

• Mierzejewski w Australii

Były reprezentant Polski, Adrian Mierzejewski podpisał 3-letnią umowę z Sydney FC. Nowy klub byłego zawodnika m.in. Wisły Płock czy Polonii Warszawa jest mistrzem Australii. „Mierzej” przeszedł do tej drużyny po tym jak przez kilkoma dniami rozwiązał umowę z dotychczasowym pracodawcą, czyli Al-Sharjah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.