Rumuni mają poważny problem | PolskaPiłka24.Net

Rumuni mają poważny problem

Rumuński związek piłki nożnej może mieć poważny problem. Kluby z ich rodzimej ligi grożą, że nie puszczą swoich zawodników na mecz eliminacyjny mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca. Przeciwnikiem Rumunii będzie Polska.

Są dwa powody, przez które taki scenariusz jest możliwy. Pierwszym z nich jest kwestia ilości osób, która zasiada w komitecie wykonawczym ligi. Na ten moment wszyscy członkowie to są działacze klubów z rumuńskiej ekstraklasy. Związek chce to delikatnie zreformować i jedno miejsce ma zamiar przeznaczyć dla działaczy klubów młodzieżowych.

Jednak nie to jest najważniejsze. Drugim, zdecydowanie ważniejszym powodem są oczywiście pieniądze. Na ten moment środki z praw telewizyjnych przeznaczane są dla klubów, które aktualnie występują w Ekstraklasie. Od nowego sezonu 5% z tej kwoty miałoby trafiać do klubów z drugiej oraz trzeciej ligi.Nie podoba się to oczywiście klubom, które tworzą piłkarski trzon w Rumunii. Tracą one pewne przywileje i udogodnienia, więc protestują.

Dla reprezentacji Polski byłaby to fantastyczna informacja, gdyby Rumunia przyjechała totalnie zdziesiątkowana. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi i warto by było, aby nasi najbliżsi rywali przyjechali w najsilniejszym składzie.

Komentarze


Share this post

Grzegorz Gawin

Młody i zafascynowany futbolem. Miłośnik ligi angielskiej i Manchesteru United. Najlepszy - jak Paweł Zarzeczny :D