Rybus jednak wróci do Rosji?! Jest konkretna oferta! | PolskaPiłka24.Net

Rybus jednak wróci do Rosji?! Jest konkretna oferta!

Wszystko wskazuję na to, że po niezbyt udanej przygodzie w Olimpique Lyon, 27-letni pomocnik wróci do ligi rosyjskiej. Według serwisu sport-express.ru poważnie zainteresowany ściągnięciem reprezentanta Polski jest Lokomotiw Moskwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że są oni gotowi zapłacić 1,5 mln euro.

Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego potwierdza doniesienia rosyjskiej prasy, ale jednocześnie mówi, że sprawa jest już załatwiona. We wtorek reprezentant Polski powinien przejść testy medyczne w Rzymie, a jeżeli one wypadną pomyślnie to podpisze 3-letni kontrakt z Lokomotiwem.

Maciej Rybus w latach 2012-2016 występował w zespole Tereka Grozny, gdzie wyrobił sobie solidną markę. W 109 występach strzelił 18 bramek i zaliczył 20 asyst. Latem zeszłego roku zdecydował się spróbować sił w zachodniej lidze, a konkretnie w Olimpique Lyon. Jednak nie będzie mógł zaliczyć tego okresu do udanych. Podczas całego sezonu rozegrał 28 spotkań, z czego zaledwie 14 rozpoczynał w pierwszej jedenastce. W całym sezonie ani razu nie wpisał się na listę strzelców! Chcąc grać więcej, musi on poszukać innego klubu. Ma być nim właśnie wspomniany wcześniej Lokomotiw Moskwa.

Rosjanie są ponoć bardzo zdeterminowani, aby pozyskać polskiego pomocnika. W zeszłym roku odchodził on z ligi rosyjskiej jako gwiazda, więc nic dziwnego, że właśnie z tego kraju otrzymał konkretną ofertę. W ósmym zespole zeszłego sezonu, można znaleźć kilka znanych nazwisk, takich jak: Jefferson Farfan, Ari czy Vedran Ćorluka. Miejmy nadzieję, że po ewentualnym transferze Maciej Rybus zacznie regularnie grać, ponieważ gdy jest w formie, na pewno będzie przydatny polskiej reprezentacji.

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.