Sandecja remisuje ze Śląskiem Wrocław

Pierwszy mecz 11. kolejki Lotto Ekstraklasy zapowiadał się emocjonująco. Do Niecieczy, gdzie rolę gospodarza w tym spotkaniu pełni Sandecja Nowy Sącz przyjechał zespół niepokonanego od 8 kolejek Śląska Wrocław. Spotkanie potoczyło się szczęśliwie dla obu ekip i każda z nich miała swoje szanse. Wynik 1:1 jest sprawiedliwy w tym spotkaniu.

Początek spotkania rozpoczął się emocjonująco dla kibiców obu ekip. Świetne okazje mieli jedni i drudzy i tylko interwencje bramkarzy sprawiły, że utrzymywał się remis. Po tych wydarzeniach gra się uspokoiła. I gdyby można było podzielić ten mecz na tercje to tak by się stało. Pierwsze 30 kilka minut należało do Śląska. Zawodnicy trenera Jana Urbana mają ostatnio bardzo dobrą passę i pną się w górę tabeli. Potwierdziły to też pierwsze minuty spotkania. Śląsk wymieniał świetnie podania, przerzucał ciężar gry na jedną bądź drugą stronę. W akcjach ofensywnych jak i defensywnych pokazywał się Kamil Vacek występujący dziś od pierwszej minuty. Kilka okazji miał Robert Pich ale raził nieskutecznością w tym spotkaniu. Gdyby wykorzystał choć połowę swoich sytuacji Śląsk mógłby wygrać to spotkanie 3:1. Na szczęście dla niego swoją okazję doskonale wykorzystał Marcin Robak zdobywając 8 gola w tym sezonie.

Po tej bramce do głosu doszli zawodnicy trenera Mroczkowskiego. I choć nie grali porywającego futbolu, to jednak swoją determinacją potrafili doprowadzić do remisu. A stało się to w 44 minucie za sprawą Koleva. Piłkę stracił chwalony wcześniej Kamil Vacek, a Kolec z ostrego kąta nie dał szans Wrąblowi. Trzeba też dodać, że bramkarz Śląska pokazał się również z dobrej strony i kilka razy wybronił swój zespół od utraty gola. Choć patrząc z perspektywy całego spotkania to wydaje się, że zawodnicy Sandecji powinny więcej uderzać na bramkę gości. Z bardzo dobrej strony w zespole gospodarzy pokazywał się Wojciech Trochim. Było go wszędzie pełno. Biegał zarówno w obronie jak i ataku. Próbował dośrodkowywać jak i uderzać. Po przerwie natomiast Sandecja wyszła jeszcze bardziej naładowana i ofensywna. Trener widocznie zmotywował jeszcze bardziej swoich zawodników. Zawodnicy szukali swoich okazji ale nic z tego nie wynikało. Powoli schodziło z nich powietrze i zaangażowanie w zdobycie bramki.

I tak w okolicach połowy drugiej części spotkania piłkarze obu ekip rozgrywali częściej piłkę w środku boiska. Trenerzy obu ekip dokonali zmian wierząc w wygraną swojej ekipy ale nic to nie dało. Wiele akcji było rozgrywanych bez szybkości, bez tempa. Dużo chaosu i niedokładności obnażało wady obu ekip. Szczególnie w tym spotkaniu było wiele niedokładności. Obie drużyny miały wiele niedokładnych podań i było widać, że remis wystarcza. Tak jak to wyglądało tak też się skończyło. Przed przerwą reprezentacyjną obie ekipy chyba nie chciały zrobić sobie krzywdy. Dla Śląska był to kolejny 9 mecz bez porażki. Z kolei Sandecji na chwilę obecną remis dał awans na 8 miejsce.

Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław 1:1