Szczęsny przejdzie do Juventusu w przyszłym tygodniu! | PolskaPiłka24.Net

Szczęsny przejdzie do Juventusu w przyszłym tygodniu!

Transfer Wojciecha Szczęsnego przeciągał się – jak mogliśmy odnieść wrażenie – w nieskończoność. Na szczęście to już koniec. Jak informuje Gianluca Di Marzio Polak ma zostać bramkarzem Juventusu już ma początku przyszłego tygodnia. Wszystko po to, by móc polecieć na zgrupowanie do Ameryki, gdzie turyńczycy rozegrają trzy sparingi. Rywalami mistrzów Włoch będą: Barcelona, Real Madryt oraz Manchester United.

Wojciech Szczęsny przez dwa ostatnie sezony występował w AS Romie, na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu Londyn. Arsene Wenger do dzisiaj nie jest zainteresowany naszym reprezentantem. W barwach Giallorossi Polak rozegrał 81 spotkań. W minionym sezonie zaliczył 14 spotkań w Serie A bez straty bramki, co jest najlepszym wynikiem w lidze w minionym roku. Po znakomitych występach nic dziwnego, że wzbudził zainteresowanie nie tylko turyńskiej ekipy, ale jeszcze Interu Miediolan, czy SSC Napoli – gigantów ligi włoskiej.

W Juventusie Wojtek ma pełnić rolę zmiennika legendarnego Gianluigiego Buffona, któremu został ostatni sezon przed odejściem na piłkarską emeryturę. Polak powinien otrzymać więcej szans pokazania się na boisku, w przeciwieństwie do Neto, który zrobił miejsce Szczęsnemu i odszedł do Valencii.

Bramkarz naszej reprezentacji ma kontrakt ważny z Arsenalem jeszcze rok. Kanonierzy wiedzą, że jeśli go teraz nie sprzedadzą to odejdzie w przyszłym sezonie za darmo. Szczęsny może kosztować szefów „Starej Damy” około 16-18 milionów euro. Massimiliano Allegri chce jak najszybciej ściągnąć Wojtka, ponieważ zbliża się zgrupowanie, na którym chciałby mieć dostępną całą kadrę.

 

 

Komentarze


Share this post

Jakub Szandała

Prawdziwy fan skoków narciarskich, żużla, a przede wszystkim sympatyk piłki nożnej, w szczególności najlepszej ligi świata, czyli Lotto Ekstraklasy.