To już PEWNE! Arsenal zaakceptował ofertę na zakup Szczęsnego. Zaskakująco niska! | PolskaPiłka24.Net

To już PEWNE! Arsenal zaakceptował ofertę na zakup Szczęsnego. Zaskakująco niska!

Według włoskiego dziennika „Tuttosport” przedstawiciele klubów doszli do porozumienia w sprawie transferu polskiego bramkarza. Właściciele „Kanonierów” znacznie obniżyli swoje oczekiwania finansowe i zgodzili się sprzedać swojego zawodnika.

Wygląda na to, że saga związana z transferem 27-letniego bramkarza dobiega końca. W sobotę Gianluca Di Marzio zakomunikował, że w najbliższym tygodniu Szczęsny zostanie zawodnikiem „Starej Damy”. Natomiast dzisiaj włoskie media na czele z dziennikiem „Tuttosport poinformowały, że negocjację między klubami zakończyły się pozytywnie. Początkowo włodarze londyńskiego klubu oczekiwali kwoty 15-18 mln euro za swojego gracza, jednak musieli znacznie obniżyć swoje oczekiwania i prawdopodobnie „Stara Dama” zapłaci za reprezentanta Polski około 9 mln euro. Do transferu ma dojść na dniach, ponieważ klub ze stolicy Piemontu w najbliższym tygodniu wylatuję na turnee po Stanach Zjednoczoncyh. Do tego czasu Massiliano Allegri chcę mieć wszystkich zawodników, z których będzie mógł korzystać w najbliższym sezonie. Ma wśród nich być także Wojciech Szczęsny.

Reprezentant Polski ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w AS Roma. Swoimi świętymi występami szybko sobie wyrobił markę we Włoszech. W związku z tym, że właścicieli AS Romy nie było stać na wykupienie polskiego bramkarza, do akcji wkroczył Juventus. Klub z Turynu widzi w Wojciechu Szczęsnym następcę swojej legendy- Gianluigiego Buffona. W sezonie 2017/2018 Polak będzie najprawdopodobniej pełnił rolę zmiennika włoskiego bramkarza, jednak od sezonu 2018/2019 w związku z zakończeniem kariery przez Buffona, ma stać się numerem jeden w bramce.

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.