Tomasz Hajto ostro o naszej młodzieżówce | PolskaPiłka24.Net

Tomasz Hajto ostro o naszej młodzieżówce

Były reprezentant Polski, a obecnie komentator i ekspert Polsatu wyraził swoje zdziwienie po pierwszy meczu naszej reprezentacji ze Słowacją. Zdaniem 44-latka selekcjoner Marcin Dorna popełnił błąd wystawiając takich zawodników jak Bartosz Kapustka, Mariusz Stępiński czy Paweł Dawidowicz, chociaż jak na razie powstrzymuje się od osądów mówiących, że to trener w głównej mierze odpowiada za piątkową porażkę.

„Nie wydaje mi się, by do końca to wszystko były tylko i wyłącznie decyzje trenera. W pierwszym składzie na lewej obronie wyszedł zawodnik, który trzy ostatnie miesiące nie grał w piłkę, bo miał kontuzję. Pojawił się też Kapustka, który od roku nie gra. Tak samo Dawidowicz, tak samo Stępiński. Niezrozumiałe” – powiedział Hajto. Zdaniem eksperta Polsatu powinni grać przede wszystkim Ci, którzy regularnie grają w swoich klubach, a nie Ci, o których kiedyś powiedziano, że mają talent.

Dostało się także innym zawodnikom, w tym kapitanowi drużyny: „Na przykład, że nasz prawy obrońca Tomek Kędziora w ofensywie fajnie wygląda, za to w defensywie – tragicznie. On kompletnie nie umie grać w obronie, a przecież jako prawy obrońca odpowiada przede wszystkim za grę w defensywie. I tak po kolei”.

Na koniec były reprezentant kraju zaapelował, aby Polacy zaczęli bardziej poważnie traktować tą imprezę. „Nie chodzi o to, by teraz po tych chłopakach jeździć, ale jak dziś czytam, że Kapustka nie powinien grać, bo go bolało kolano, to… Ludzie, to jest za poważna impreza, by tak do niej podchodzić. To już są prawie seniorzy, niektórzy mają po 23 lata. Nie możemy robić szopki z młodzieżowych mistrzostw Europy”

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.