Tour de World, czyli co słychać u Polaków za granicą. 2-8 stycznia | PolskaPiłka24.Net

Tour de World, czyli co słychać u Polaków za granicą. 2-8 stycznia

Pierwszy pełny tydzień nowego roku za nami. W większości lig trwa przerwa zimowa, ale to nie oznacza, że nie mogliśmy obserwować występów naszych rodaków za granicą. Najwyższa pora podsumować występy Polaków grających poza granicami kraju.

Anglia:

• Bartosz Białkowski (Ipswich)
    • 2.12 – pełny mecz przeciwko QPR zaliczył Białkowski. Polski golkiper nie uratował swojego zespołu od porażki, a Ipswich przegrało 1-2.
    • 7.01 – pojedynek przeciwko Lincoln City (2-2) Białkowski oglądał z pozycji ławki rezerwowych.
  • Krystian Bielik (Arsenal)
    • Poza kadrą zarówno na mecz ligowy z Bournemouth (3-3), jak i na pucharową rywalizację z Preston North End (2-1).
  • Artur Boruc (Bournemouth)
    • 3.01 – pełne spotkanie przeciwko Arsenalowi. Bournemouth jedynie zremisowało 3-3 ten mecz mimo, że jeszcze w 70 minucie było 3-0.
    • 7.01 – poza kadrą na pucharowy mecz z Millwall FC
  • Ariel Borysiuk (QPR)
    • 2.01 – niecałą godzinę otrzymał od trenera Borysiuk. Został zmieniony przez Neduma Onuohę. QPR wygrało z Ipswich 2-1.
    • 7.01 – poza kadrą meczową na spotkanie pucharowe przeciwko Blackburn Rovers (2-1).
  • Łukasz Fabiański (Swansea)
    • 3.01 – 90 minut Fabiana w bramce Swansea przeciwko Crystal Palace. „Łabędzie” wygrały (2-1) pierwszy mecz od blisko miesiąca.
    • 7.01 – mecz pucharowy przeciwko Hull City (0-2) „Fabian” oglądał z ławki rezerwowych.
  • Bartosz Kapustka (Leicester)
    • 2.01 – poza kadrą na wyjazdowe spotkanie z Middlesbrough (0-0)
    • 7.01 – w końcu reprezentant Polski doczekał się debiutu w oficjalnym spotkaniu „Lisów”. Pojawił się na boisku w 84 minucie meczu przeciwko Evertonowi. Zdążył zapisać się dodatkowo w protokole meczowym. W doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.
  • Tomasz Kuszczak (Birmingham)
    • 2.01 – były reprezentant Polski niestety nie uratował swojego zespołu od porażki. Birmingham przegrało u siebie 1-3 z Brentfordem.
    • 7.01 – pojedynek pucharowy przeciwko Newcastle United (1-1) oglądał z pozycji ławki rezerwowych
  • Damien Perquis (Nottingham Forest)
    • 2.01 – mecz przeciwko Barnsley (0-1) Perquis oglądał z ławki rezerwowych.
    • 7.01 – mecz pucharowy przeciwko Barnsley (0-2) Perquis oglądał z ławki rezerwowych.
  • Marcin Wasilewski (Leicester)
    • 2.01 – mecz wyjazdowy przeciwko Middlesbrough (0-0) obejrzał z ławki rezerwowych
    • 7.01 – poza kadrą na mecz Pucharu Anglii przeciwko Evertonowi (2-1)
  • Paweł Wszołek (QPR)
    • 2.01 – Paweł Wszołek został bohaterem swojego zespołu. W 83 minucie ustalił wynik spotkania na 2-1 i dzięki niemu QPR dopisało sobie 3 punkty po meczy z Ipswich.
    • 7.01 – tym razem bez gola polskiego skrzydłowego. QPR przegrało na własnym obiekcie 1-2.
  • Michał Żyro (Wolverhampton)
    • Żyro cały czas leczy kontuzje. Powrót zaplanowany jest na kwiecień przyszłego roku

Angola:

• Jacek Magdziński (Luanda e Benfica)
    • Zakończył się sezon w angolskiej Giraboli. Benfica de Luanda po 30 kolejkach znalazła się na 6 miejscu (w 16-zespołowej lidze) z dorobkiem 44 punktów.

• Arkadiusz Piech (Apollon Limassol)
    • 3.01 – wszedł na boisko w 76 minucie i nie zapisał się niczym szczególnym. Apollon wygrał 3-1 (jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił inny ex-Legionista, Ivan Trićkovski)
    • 7.01 – bramka w meczu ligowym przeciwko AEL’owi Limassol. Apollon wygrał u siebie 2-0.
  • Mateusz Taudul (AE Zakakiou)
    • 3.01 – mecz przeciwko Anorthosis oglądał z ławki rezerwowych.

Dania:

• Kamil Wilczek (Brøndby)
    • W lidze duńskiej trwa przerwa zimowa. Rozgrywki zostaną wznowione dopiero w połowie lutego

Francja:

• Kamil Glik (AS Monaco)
    • 6.01 – poza kadrą na pucharowy mecz z Ajaccio (2-1).
  • Kamil Grosicki (Stade Rennais)
    • 8.01 – dwoma asystami popisał się Kamil Grosicki w meczu pucharowym przeciwko Biarritz. Rennes wygrało ten mecz 6-0.
  • Grzegorz Krychowiak (PSG)
    • 7.01 – poza kadrą na pucharowy mecz z Bastią (7-0)
  • Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux)
    • 8.01 – 90 minut na boisku w meczu przeciwko Clermont Foot. Bordeaux wygrało na wyjeździe 1-0.
  • Ludovic Obraniak (AJ Auxerre)
    • 8.01 – 115 pędził na boisku Obraniak. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył bramkę na 2-2. Ostateczne po dogrywce Auxerre wygrało mecz z Troyes 4-2 i awansowało dalej w Pucharze Francji.
  • Maciej Rybus (Olimpique Lyon)
    • 8.01 – mecz pucharowy przeciwko Montpellier (5-0) Rybus obejrzał z ławki rezerwowych.
  • Mariusz Stępiński (FC Nantes)
    • 7.01 – „Stępel” został bohaterem meczu z Blois. Zdobył dwie bramki dla swojego zespołu, a Nantes wygrało spotkanie 2-1. Bramki Stępińskiego możecie zobaczyć TUTAJ.

Hiszpania:

• Paweł Kieszek (Cordoba CF)
    • 4.01 – 90 minut w meczu pucharowym przeciwko Alcoron Kieszka. Cordoba zremisowała ten mecz 0-0.
    • 7.01 – pełne spotkanie przeciwko Rayo Vallecano. Cordoba bezbramkowo zremisowała pojedynek.
  • Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruña)
    • Poza kadrą na pucharowe spotkanie z Deportivo Alaves (2-2).
    • 6.01 – 90 minut w bramce Deportivo Tytonia. Jego zespół na wyjeździe zremisował z Espanyolem 1-1.
  • Cezary Wilk (Real Zaragossa)
    • Zawodnik jest w trakcie leczenia urazu. Powrót zaplanowany jest na kwiecień-maj.

Holandia:

• Filip Bednarek (De Graafschap)
    • W lidze holenderskiej trwa przerwa zimowa. Rozgrywki zostaną wznowione w połowie stycznia.
  • Wojciech Golla (NEC Nijmegen)
  • Mateusz Klich (Twente Enschede)
  • Filip Kurto (SBV Excelsior)
  • Piotr Parzyszek (De Graafshap)

Japonia:

• Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata)
    • Jubilo Iwata zakończyła rozgrywki ligowe na 14 miejscu (w 18 zespołowej lidze) z dorobkiem 13 punktów (sezon w Japonii dzieli się na dwie fazy, po czym następuje runda finałowa/play-off).

Niemcy:

• Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg)
    • W Bundeslidze trwa przerwa zimowa. Rozgrywki zostaną wznowione pod koniec stycznia.
  • Sebastian Boenisch (TSV 1860 Monachium)
    • W 2. Bundeslidze trwa przerwa zimowa. Rozgrywki zostaną wznowione pod koniec stycznia.