Transfer Adriana Mierzejewskiego na ostatniej prostej! Lada chwila ma podpisać kontrakt! | PolskaPiłka24.Net

Transfer Adriana Mierzejewskiego na ostatniej prostej! Lada chwila ma podpisać kontrakt!

Według informacji podawanych przez portal Sport.pl reprezentant Polski Adrian Mierzejewski jest o krok od transferu do ligi australijskiej. Jego nowym klubem ma zostać Sydney FC! 30-latek przebywa obecnie w klubie i negocjuję szczegóły 3-letniej umowy. Według transfermarkt reprezentant Polski wyceniany jest na 2,5 mln euro.

Pod koniec lipca właściciele australijskiego klubu złożyli pierwszą ofertę kupna polskiego pomocnika, jednak została ona odrzucona. Kolejna była już z tych nie do odrzucenia. Polak natychmiast wsiadł w samolot i przebywa już w Australii, negocjując ofertę która ma obowiązywać do 2020 roku. Jeżeli negocjację zakończą się pozytywnie, to reprezentant Polski przejdzie do Sydney FC na zasadzie wolnego transferu po tym jak z końcem lipca wygasła mu umowa z obecnym klubem-Al-Sharjah SCC.

Mierzejewski może być drugim Polakiem od 2010 roku, który będzie występował w australijskiej A-League. Wówczas w ekipie Dandenong Thunder grał Ben Starosta. Największa obecnie gwiazdą zespołu jest były zawodnik Dynama Kijów oraz Evian, Miloš Ninković. Wcześniej w klubie założonym w 2004 roku grały takie gwiazdy jak: Alessandro Del Piero, Dwight Yorke czy Juninho Paulista.

30-letni pomocnik miał także oferty z takich klubów jak: Maccabi Hajfa (Izrael), Kardemir Karabüksporu (Turcja), Konyaspor (Turcja), Genclerbirligi (Turcja), Göztepe (Turcja), oraz z byłego klubu Polaka-saudyjskiego Al-Nassr. W mediach pojawiały się także informacje o możliwości powrotu Mierzejewskiego do jednego z klubów Ekstraklasy. Przypomnijmy, że do niedawna Adrian Mierzejewski był najdroższym zawodnikiem sprzedanym z polskiej ligi. W 2011 roku przeszedł z Polonii Warszawa do Trabzonsporu za kwotę 5,25 mln euro. W tym roku pierwsze miejsce odebrał mu Jan Bednarek, który przeniósł się z Lecha Poznań do Southampton za 6 mln euro.

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.