Trener Jacek Magiera znalazł zastępcę Nikolicia! | PolskaPiłka24.Net

Trener Jacek Magiera znalazł zastępcę Nikolicia!

„Nowym” środkowym napastnikiem Legii Warszawa ma zostać Michał Kucharczyk. W takiej właśnie roli widzi go ponoć trener Jacek Magiera. 

Niedawno z warszawskim klubem pożegnał się bramkostrzelny Nemanja Nikolić a niewykluczone, że w przerwie zimowej Legię opuści jeszcze jeden napastnik, Aleksandar Prijović. Oznacza to że drużyna Jacka Magiery zostanie bez typowej „9”. Dla trenera to jednak nie problem, gdyż znalazł już rozwiązanie, w przypadku odejścia Szwajcara miejsce na szpicy miałby zająć bowiem Michał Kucharczyk. Dla 25-latka nie byłby to wcale debiut na tej pozycji, gdyż na Łazienkowską trafił on w 2010 roku właśnie jako środkowy napastnik. Wcześniej na tej pozycji zawodnik zdobył dla I drużyny Świtu Nowy Dwór Mazowiecki aż 40 bramek w 61 występach.

Myślę, że jeśli się ogram z powrotem na tej pozycji, to może to wyglądać obiecująco. Muszę dostać trochę zaufania ze strony trenera, który da mi pograć na tej pozycji, pewnie także więcej treningów strzeleckich, na których pracuje się nad wykończeniem akcji. To mógłby być dla mnie nowy etap w Legii – powiedział Kucharczyk, zawodnik odniósł się też do złośliwych komentarzy na temat braków w jego wyszkoleniu technicznym – „Wirtuozem techniki nie jestem, ale mam zwyczajną technikę użytkową, która pozwala mi wykorzystać moje atuty. Trenerzy powtarzają mi, żebym grał najprościej, jak potrafię, bo będzie to z korzyścią dla drużyny. Ja mam szarpać na skrzydle, mam rozrywać szyki obronne rywala, ścigać się w pojedynkach biegowych i robić miejsce kolegom. I mam harować zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Taka jest moja rola w Legii. Może te akcje nie są tak widowiskowe i piękne, ale są potrzebne zespołowi.” – zakończył piłkarz mistrz Polski

Do tej pory w barwach Legii Kucharczyk wystąpił 260 razy i zdobył 50 bramek. Do tego dorobku dołożył też 45 asyst.

Komentarze


Share this post