Prezes Bayernu broni Lewandowskiego: „Jeśli on będzie coraz lepszy, to my również osiągniemy swoje cele” | PolskaPiłka24.Net

Prezes Bayernu broni Lewandowskiego: „Jeśli on będzie coraz lepszy, to my również osiągniemy swoje cele”

Robert Lewandowski w ostatnim wywiadzie dla „Der Spiegel” ostro krytykował Bayern Monachium. Całą sytuacją interesują się właściciele mistrza Niemiec.

Kapitan naszej kadry stwierdził, że Bayern prowadzi złą politykę transferową. Według niego głupotą jest to, że klub z Bawarii skąpi większych pieniędzy za zawodników światowego topu. Można to było odebrać tak, jakby twierdził, że Bayern będzie zawsze za klubami jak np. PSG.

Drugą szpilkę Polak wbił w przedsezonowe tournee po Azji. Według napastnika, zawodnicy spędzili tam więcej czasu na zwiedzaniu niż treningu.

Na atak ze strony „Lewego” odpowiedzieli równie krytycznie Karl-Heinz Rummenigge oraz Stefan Effenberg. Wspólnie uznali oni, że Polak jest na czele listy zawodników, o których przyszłości Bayern powinien pomyśleć.

Robert znalazł jednak sprzymierzeńca. Uli Hoeness, czyli prezes bawarskiej ekipy mówi, że to dobrze jeśli piłkarz krytykuje klub. Mało tego uznaje, że jeśli Lewandowski chce być coraz lepszy, to i Bayern taki będzie.

„Czytałem cały artykuł i nie odbieram go tak źle. Zawsze czuję się dobrze, gdy piłkarz martwi się o swój klub i dba o to, co jest dla niego najważniejsze. Jeśli on będzie coraz lepszy, to my również osiągniemy swoje cele” – przyznał prezes Bayernu.

W szatni bawarskiej drużyny atmosfera wciąż jest napięta. Kilka kolejnych dni może być bardzo ciekawe zarówno jeśli chodzi o sytuację Lewego, jak i formę całego Bayernu.

Komentarze


Share this post

Kamil Walczak

Widz piłki krajowej jak i zagranicznej.